Великий Понеділок 18 квітня: чого категорично не можна робити в цей день

У Страсний понеділок треба молитися

18 квітня православні християни відзначають перший день Страсного тижня, найбільш значимого в році для кожного вірянина — Страсний, або Великий понеділок.

Відзначається, що в перший день Страсного тижня найкраще поменше думати про себе і власні негаразди.

Що можна робити на свято

Згідно з традицією, у Страсний понеділок треба молитися. У цей день важливо згадати пророцтво Спасителя про ті страждання, які його чекали попереду. Подумати можна також про те, що після випробувань Ісуса чекало позбавлення, щоб наповнитися надією.

Зміст молитов сьогодні в роздумах про істинне призначення душі. Також у Страсний понеділок подумай про те, що сенс існування в тому, щоб вміти прощати і просити пробачення, допомагати ближнім і вірити в Бога навіть у найскладніші часи.

Що ще можна робити в перший день Страсного тижня? На Страсний понеділок можна запланувати собі невеликі справи по дому: наведення затишку і спокою стосується не тільки душі, але й житла. Дрібний ремонт дуже навіть вітається у цей день.

Чого не можна робити на свято

Якщо раптом не дотримувався Великий піст, постарайся уникати молочного, м’яса, яєць та здоби аж до Великодня. За традицією, у Страсний понеділок категорично не можна вживати алкоголь.У перший день Страсного тижня після Вербної неділі та дні, що залишилися, не можна розважатися і навіть думати про задоволення. Краще, якщо в цей день ти допоможеш комусь, кому живеться важче.

При цьому не можна сваритися не тільки в перший день Страсного тижня: всю Велику седмицю брехня, заздрість, образи і злість неприпустимі.

Крім того, обряди хрещення і вінчання у Страсний понеділок не проводяться. Джерело