Вербна неділя 2019: що не можна робити в цей день

Наближається одно з найочікуваніших свят у році — Великдень.

Всього через тиждень віруючі люди будуть прославляти Христа, а за цей тиждень, який називають Страсним, йде серйозна підготовка до події. Традиційно велике значення відводиться й останній неділі перед Великоднем — це Вербна неділя. Щоб ви слідували багаторічним традиціям, ми публікуємо інформацію про те, що не можна робити у Вербну неділю. Візьміть цю інформацію собі на замітку, передає Ukr.Media.

Зазначимо, що Вербну неділю або ж День входу Ісуса Христа в Єрусалим християни відзначають за тиждень до Великодня. Так як це перехідне церковне свято, дата його святкування кожен рік відрізняється.  У православних Великдень наступає 28 квітня. За тиждень до цього віруючі відзначають Вербну неділю — у цьому році 21 квітня.

У Вербну неділю християни вітають один одного зі святом, а також ходять на церковну службу, де після освячують гілочки верби. Вони символізують пальмові гілки, якими вітали вхід Ісуса в Єрусалим напередодні його розп’яття. Люди вірять, що освячена верба оберігає оселю від пожеж та повеней, а господарю дарує здоров’я і захист від всяких хвороб і неприємних ситуацій. Але щоб це спрацювало, у Вербну неділю 2019 не можна порушувати заборони. Про них далі.

Вербна неділя: що не можна робити

  • У Вербну неділю не можна працювати фізично, як і в інші релігійні свята: прибирати, готувати, шити.
  • Не можна відвідувати розважальні заклади і святкувати події.
  • У Вербну неділю не можна готувати гарячі страви за приписами Великого посту.
  • Не можна вживати алкоголь (у виняткових випадках можна дозволити собі трохи вина).
  • Не можна сваритися і відмовляти у проханні.
  • Прозвучить дивно в сучасних реаліях, але за традицією у Вербну неділю не можна розчісувати волосся.

У Вербну неділю варто присвятити час духовному розвитку та підготуватися до суворої Страсної седмиці.