Вершинна гниль томатів — дієві методи порятунку та лікування

На щастя, боротися із захворюванням не дуже складно.

Вершинна гниль томатів — порятунок профілактики, а не лікування

Виросла чудова розсада, посаджені рослини почали давати добрі плоди. І раптом через пару тижнів ми помічаємо, що щось не так. На верхівці помідорів з’являється якась коричнева плямочка. Вона зовсім невелика, спочатку на це часто навіть не звертаєш уваги. Але з часом пляма захоплює половину плоду, помідор набуває неприємний смак, а овочів з такими плямами стає все більше. Ось це захворювання — вершинна гниль, інформує Ukr.Media.

Найчастіше ця хвороба вражає помідори овальної і подовженої форми. Зазвичай вона проявляється у вигляді плями, яка розростається з вершини плодів, але іноді діє приховано. На вигляд хороший помідор може бути вражений гниллю всередині, а видно це стає лише в розрізі — м’якоть пронизана чорними плямами.

Вершинна гниль — дуже поширене захворювання, що вражає посадки томатів. На щастя, боротися з нею не дуже складно. Захворювання не заразне і не викликане патогенними мікроорганізмами, а всього лише результат порушення обміну речовин.

Причини вершинної гнилизни:

Основна причина прояви захворювання — томатам бракує кальцію. Але це не завжди пов’язано з невеликою або недостатньою кількістю кальцію саме в ґрунті. Появу верхівкової гнилі можуть спровокувати ще такі чинники як:

  • Часті різкі перепади погоди від занадто сухої до занадто вологої (найбільш часта причина);
  • Надмірно кисла або лужна реакція ґрунту;
  • Передозування при підгодівлі азотом, калієм і магнієм;
  • Нестача фосфору і марганцю;
  • Занадто інтенсивна освітленість (в південних регіонах);
  • Зайва волога в ґрунті, простіше кажучи, перелив;
  • Механічне пошкодження коренів.

Вершинну гниль можна подолати таким чином:

Як правило, умови для вирощування в нашій країні не такі погані, навіть навпаки. Таким чином, рослини рідко страждають від дефіциту кальцію протягом тривалого часу, навіть якщо ми не вживаємо ніяких заходів.Гниль з’являється не на всіх овочах, а лише на окремих, особливо на перших 1-2 кистях суцвіть. Однак якщо це явище спостерігається на ділянці кожен рік, потрібно вжити заходів. Зробити треба чимало.

Основне правило — запобігати, а не лікувати. Для цього, навіть коли вже з’являється перше красиве гроно томатів, обприскати кущі добривами, які містять кальцій. Процедура повторюється 2-3 рази за 14 днів.

Хворі рослини теж підгодувати не завадить. Для позакореневого підживлення використовують хлористий кальцій, кальцієву селітру, розчин золи. Не забудьте перед лікуванням обірвати і знищити заражені овочі.

Майте на увазі, що все добре в розумних кількостях! Кальцій є антагоністом калію. При передозуванні кальцію може виникнути нестача калію, що погано вплине на дозрівання плодів.

Також зверніть увагу на дотримання агротехніки при вирощуванні томатів. Можливо ви займаєтеся городництвом недавно і допускаєте помилки, що призводять до неправильного обміну речовин.