Весняний догляд за лохиною. Все що потрібно знати для великого врожаю

Лохина родом з Північної Америки. Вона має приємний смак та лікарські властивості. Рослина примхлива, полюбляє якісний ґрунт, добрива та певні умови вирощування. Однак, доглядати за самою рослиною не складно.

Проведення обрізки.

Обрізка проводиться гострим сектором. Необхідно прибрати ті пагони, що зростають всередину куща та не встигли визріти. Залишають всього 2-3 пагони на кущ, якому 2-3 роки та 4-5 пагони на старших рослинах.

З молодих потрібно прибрати маленькі латеральні гілки, з яких неможливо зібрати якісний врожай. Однак, середні латеральні гілки, що розташовані на висоті 50-70 см, дають кращі плоди.

Також, потрібно зрізати гілки, яким вже більше п’яти років. Вони більш товсті та дають маленький врожай. Вирізати потрібно на рівні мульчи. Обрізка проводиться до того, як почне рухатися сік та розкриватимуться нирки. В цей же період потрібно зробити мульчування кущів, за допомогою кислого верхового торфу Флоріо та соснової кори фракції 10-20 мм. Таким чином, рослина буде забезпечена нормальним рівнем кислотності та вологи.Підгодівля.

З початку сокоруху, потрібно починати підгодовувати кущі.

Не можна підгодовувати лохину органічними добривами — гноєм, компостом, перегноєм та рідкими органічними добривами.

Краще використовувати пролонговані добрива, що містять оптимальний рівень азоту та низький рН. Підійде засіб Мівена для лохини.

Також, городники користуються фізіологічно кислими добривами — Сульфатом амонію, Монокалійфосфатом. Однак, в такому випадку кущам не вистачатиме елементів живлення.

Починати оптимізувати кислотність ґрунту краще ранньою весною. В Україні земля з більшим вмістом рН, ніж та, в якій розвиваються мікорози. Через що, з часом рН посадкової ями зрівняється з рН ґрунту навколо, навіть при правильній підготовці ділянок й тоді рослина не дасть багатого врожаю.Щоб цього не сталося, потрібно один раз на півроку вносити спеціальний підкислювач, що містить сірку. Також потрібно поливати кущі підкисленою Монокалійфосфатом або Пекацідою водою.

Підгодівля ранньою весною допомагає рослині рости та пускати квіткові бруньки, а також розвивати кореневу систему.