Відмінний спосіб зберігання моркви в домашніх умовах. Стоїть до весни.

Якщо вчасно зібрати та правильно зберігати моркву, то вона вам достоїть до пізньої весни. Корисні поради, які допоможуть вам в цьому.

Коли час збирати моркву?

Можна візуально визначити: пора прибирати морква чи ні. Потрібно вирвати одну моркву. Якщо по всій довжині відросли дрібні корінці, значить овоч пора прибирати. Джерело

Для прибирання моркви вибирайте сонячну, суху погоду. Вирвану моркву залиште на сонці, щоб вона просохла. Досить кілька годин. Бадилля потрібно відразу відрізати. Велику моркву бажано викопати раніше. Дрібна може ще підрости.

Якщо грунт супіщаних, моркву можна виривати за бадилля. На щільному грунті для збирання знадобляться лопата або вила, так як руками вирвати її навряд — чи вийде.

Не рекомендується оскаблівать землю з плоду, щоб не пошкодити. Пошкоджена морква буде погано зберігатися. Краще обтрусити, щоб земля обсипалася.

Як зберігати моркву?

Урожай зібраний, можна приступати до підготовки до зберігання. Морква потрібно розсортувати. Окремо відкладаємо морква для початкового вживання і окремо — для зберігання. Першою краще використовувати пошкоджену морква, дрібну. Якщо такої моркви виявилося багато, можна натерти і висушити. Зберігати її можна в банку.



Перш, ніж закладати моркву на зберігання, її потрібно охолодити до двох градусів тепла або чотирьох морозу. Це дозволить підсохнути ушкоджених ділянок. Для зберігання моркви в підвалі можна використовувати ящики.

Морква можна зберігати взимку в піску. Найбільш підходяща температура -2 градуси. У більшості випадків температура в підвалі становить п’ять градусів тепла. В результаті морква починає проростати.

Можна зберігати моркву методом мелірування. Її засипають крейдою і поміщають в ящики. Також морква пересипають тирсою або хвоєю. Зберігатися вона при цьому дуже добре.

Самий перевірений спосіб зберігання моркви в домашніх умовах — в піску. Насипте в ящик пісок і під нахилом укладайте морква. Не варто зберігати ящики з овочем на підлозі. Поставте краще на полицю або спеціальну підставку. Не менш добре зберігатися морква, якщо ящик застелити поліетиленом, і укласти морква.

Багато хто страждає тим, що у них немає підвалів. В цьому випадку можна зберігати її в целофановому пакеті. Ображати бадилля, помийте морква, укладіть в пакет. Зауважте на вузол. Це перекриє доступ повітря.

Хороший спосіб зберігати моркву — в глині. Вона обволікає морква і захищає її від зів’янення. Глину заливаєте водою, витримуєте день. Потім перемішують і знову заливаєте водою. Витримуєте чотири дні. Глина повинна вийти за консистенцією, як сметана.



На дно ящика кладете плівку, зверху моркву, заливаєте глиною. Зачекайте, поки перший шар засохне. Знову кладете моркву і заливаєте. Таким чином, заповнюєте весь ящик. Морква буде зберігатися якісної всю зиму.