Вирощування грибів в домашніх умовах. Це простіше ніж ви думали

Все частіше городники стали вирощувати гриби на своїх ділянках, бо в такому випадку не потрібно буде витрачати багато часу та ресурсів.

Існує декілька особливостей вирощування грибів на ділянці, щоб в майбутньому отримати щедрий врожай.

Деякі види грибів ростуть в землі, а деякі на пнях, корчах та живих деревах.

Тому, гриби можна розділити на два види.

Ґрунтові.

Щоб виростити міцелій, ґрунт повинен бути легким, пухким та поживним. Він має містити достатню кількість перегною. Це може бути опале листя, хвоя, гілки або відмерлі частини рослин. Грибниця потребує достатньої кількості вологи. Тому, потрібно мульчувати її органікою.

До них відносяться: білий гриб, печериці, рижики та лисички.

Деревинні.

Ці культури живуть на деревах або в їх залишках. До них відносяться шиітаке, опеньки та гливи. В такому випадку гриби вирощуються кількома способами.

Ґрунт. На відкритій ділянці він повинен бути родючим, кислим, з великою кількістю перегною.

Поліетиленовий мішок. Їх слід наповнити соломою, тирсою або іншим субстратом, зав’язати, зволожити та залишити зберігатися. В мішку необхідно зробити отвори, крізь які проростатимуть гриби.

Поління. Їх потрібно підготувати завчасно, потім зробити отвори, глибиною довше за деревні палички з міцелієм, які слід помістити в ці отвори та змастити садовим варом. Поління мають бути злегка зволоженими. Їх розміщують в затінку або в закритому приміщенні. На сонці дерево висихає, а міцелій в ньому гине.

Умови вирощування грибів.

Умови вирощування для кожного виду грибів різні та мають бути близькими до природних.

Печериці. В теплу пору року їх вирощують у відкритому ґрунті. Для закритого підійде теплиця, сарай або підвал. Їх вирощують в мішках, наповнених поживним субстратом. Види грибів: печериця лугова, двуспора, великоплідна, коричнева, біла.

Гливи. Вони добре ростуть без світла в пакетах, наповнених субстратом та підвішених до стелі. Види глив: рожеві, осінні, звичайні, добові, королівські, лимонні, білі.

Шиітаке. Дуже корисні гриби, які вирощують на полінах або в тирсі. Краще обрати для цього закрите приміщення та слідкувати за оптимальною вологістю деревини. Види шиітаке: імператорський, білий китайський та інші.

Опеньки. Їх вважають бур’янами, оскільки вони ростуть на будь-якому деревному матеріалі, не зважаючи на його якість. Субстрат розміщують на відкритих ділянках або в закритих приміщеннях. Види: літній, маковий, зимовий, мармуровий, осінній, товстоногий, північний та темний.

Лисички. Цим грибам по душі тінь, прохолодне та вологе місце. Ґрунт повинен бути поживним та пухким.

Білий гриб, підосиновики, підберезники, рижики, сироїжки. Їх вирощують лише на відкритих ділянках, під деревами, зазначеними в рекомендаціях.

Сморчок. Цей гриб вирощують в піщаному ґрунті. Він любить затінок та вологу, тому проростає навесні.

Рейши. Гриб, який проростає на живих та загиблих деревах. Відрізняється своєю користь та нарощує тіло 2-3 роки, від чого збільшується розмір врожаю.

Кільцевик. Цей гриб росте в тіні, коли погода волога та прохолодна.

Дощовик. Для вирощування підійде відкритий родючий ґрунт. Їсти їх можна, поки вони білі.

Трюфель. Найдорожчий гриб в світі, який можна вирощувати на відкритій ділянці.

Маслюки. Росте під хвойними деревами в землі.

Груздь. Росте у відкритому ґрунті на хвойній або змішаній місцевості.

Коли міцелій потрапляє в потрібне за умовами місце, його слід зволожити та залишити проростати. Для прискорення зростання знадобляться спеціальні препарати, які виступають активаторами росту.

Їх виготовляють з біологічних матеріалів, що дозволяє покращити структуру субстрату, наситити його необхідними елементами та привести в норму рН показник субстрату.

Вирощування грибів у відкритому ґрунті або в приміщенні дозволяє легко отримати необхідний продукт. При таких методах вирощування, гриби безпечні, корисні та смачні.