Вирощування розсади перцю. Коли потрібно садити, та як правильно доглядати

Солодкий перець буває ранніх, пізніх та середньостиглих сортів. Гарантією багатого врожаю є гарна розсада.

Городники зазвичай віддають перевагу раннім сортам перцю, бо отримують ранню віддачу врожаю. Але ставки треба робити на середньостиглі сорти або пізні, бо їх плоди мають кращі смакові якості.

Доведено, що краще відмовитися від пікіровки розсади, бо вона призведе до пізнього плодоношення на період у 1,5-2 тижні. Також, якщо рослини зачахли після цієї процедури, наслідком стане менша врожайність.

Насіння перцю бажано сіяти у ємність без дна або у спеціальні касети. Ці контейнери мають триматися на тацях, розмір яких становить 45х25 см, які потрібно кріпити поперек підвіконня. Згодом, коли стане тепло, буде зручно виносити розсаду надвір для загартування.

Обов’язковою умовою при вирощуванні розсади є дотримання температурних норм. Перший тиждень після посіву вона має становити 22-24 градуси. Це сприятливо вплине на проростання насіння. На другому тижні температурна норма повинна становити 16-18 градусів. Це посприяє росту коренів та не дасть змоги рослинам витягуватися. Вже потім, коли буде погода сонячною 23 градуси, похмурою 21 градус, а вночі 19 градусів.

Щоб прискорити плодоношення, влаштуйте доосвічення розсади. Як тільки з’являться перші сходи, організуйте постійне підсвічування. Подальші 3 тижні світло має бути включеним протягом 10-12 годин. Решту часу, розсаду потрібно накривати світлонепроникною плівкою. Це пришвидшить плодоношення та матиме вплив на товщину стінок плодів. Далі, кожного дня підсвічування має тривати 14-16 годин, а в останні 2 тижні скоротити до 12-14 годин.

Якість плодів залежить від систематичних поливів. Ліпше поливати багато разів, але малою кількістю води. Грубим порушенням є інтервали між поливами.

Щоб не нашкодити розсаді, обережно використовуйте азотні добрива для підгодівлі. Зайві дози призводять до пізнього плодоношення.