Вирощування розсади помідорів від посіву насіння і до висадки у відкритий ґрунт 

Томати  — є одним з найпопулярніших у світі овочів, які використовують в багатьох кухнях світу.

Підготовка насіння для посіву.

На початку перевірте насіння на схожість. Розчиніть в пів літрі теплої води 20-25 гр. звичайної кухонної солі, покладіть туди насіння помідорів й дайте йому постояти упродовж 10 хвилин.  Насіння, що спливло на поверхню видаліть, бо воно не якісне та не проросте. Те, що осіло на дно процідіть, промийте чистою водою, трішки просушіть його та розкладіть на зволожену натуральну тканину. Зверху прикрийте її такою ж тканиною, помістіть у поліетиленовий пакет та перенесіть у тепле місце на 12-24 години для набрякання.

Напередодні підготуйте ґрунт для посіву насіння томатів. Він має складатися з оптимальної кількості корисних елементів та бути оброблений від хвороб й шкідників. Такий можна придбати в спеціалізованому магазині або приготувати його власноруч. Для цього візьміть дернову землю та тваринний перегній в пропорції 1:1, додайте трохи торфу чи тирси, тільки не хвойних порід, щоб ґрунт став пухкий. Також, можна придбати готові торф’яні таблетки розміром 33-36 мм, які позбавлять вас від пікіровки. Кладіть в таблетку відразу кілька насінин, після залиште в ній рости більш міцний та здоровий екземпляр. Після таблетку з рослиною посадіть в велику окрему ємність чи дерев’яний ящик. Ємність тари розраховуйте так, щоб на 1 рослину припадало до 0,5 л. ґрунту.

Важливо! Якісне насіння сходить через 7-10 днів після посіву в ґрунт. У землю варто висаджувати розсаду у віці 45-65 днів, додайте ще 10 днів, якщо розсада піддавалася пікіровці.

Не заглиблюйте насіння в землю глибше 1 см., а після прикрийте ємність звичайним склом, поліетиленовою плівкою та перенесіть в тепле приміщення з оптимальною температурою +25°С.

Освітлення розсади.
Освітлення розсади після посіву упродовж 5 днів має бути цілодобовим, а після близько 12-16 годин на добу. Як тільки з’являться перші сходи, встановіть їм додаткове освітлення за допомогою спеціальних ламп.

Температурний режим.
Як тільки з’являться сіянці, перенесіть їх в прохолодне місце температура якого має бути +15..+16°С. Через 7-10 днів встановіть таку температуру: вдень близько +18…+20°С, а нічна має бути +15…+16°С. Регулярно провітрюйте приміщення, але не допускайте протягів.

Режим поливу.
Вода для поливу має бути теплою або кімнатної температури, бо земля не повинна бути перезволоженою. Від першого поливу посадженого насіння й до появи першого листочка рясно ґрунт не поливають, а тільки зволожують поверхню, за необхідністю, за допомогою пульверизатора. Далі поливайте розсаду один раз на 7 днів, а при появі перших 4-5 листків, продовжуйте поливати раз у 3-4 доби.

Загартування саджанців почніть за 2 тижні до пересадки її у відкритий ґрунт. Для цього опустіть температуру в приміщенні до +18…+20°С, а далі до +14…+16°С. Приблизно за 7 днів до пересадки розсади в землю, виносіть її на 2-3 години на балкон чи вулицю, а перед посадкою залиште там на 24 години. Готова для висадки розсада має бути з міцним стеблом заввишки 30 см. не більше та мати  6-7 листочків. Допускається мати на рослині квіткові не розпущені бутони.