Вирощуємо полуницю з насіння: як правильно це робити, щоб весною мати вже гарні пагони

Полуниця дуже примхлива, тому більшість городників не беруться вирощувати її з насіння. Зазвичай купують готову розсаду або розсаджують наявні кущі. Однак, насправді вирощувати розсаду полуниці нескладно.

Терміни посадки полуниці на розсаду.

Сіяти полуницю на розсаду слід в кінці лютого — на початку березня. Потрібно зробити це вчасно. Якщо посіяти пізніше, то на врожай можна чекати лише в наступному році.

Правила посадки.

Потрібно приготувати ґрунтосуміш. Для цього використовують дренований ґрунт, пісок та торф в співвідношенні 2:1:1. Також, можна придбати універсальний ґрунт та субстрат для фіалок або бегоній. Не саджайте насіння в городній ґрунт. Обирайте прозорі ємності для розсади, щоб контролювати рівень вологості ґрунту. Перед посівом слід знезаразити ємність розчином марганцівки.

Вирощування в стаканчиках.

Можна посадити насіння в пластикові стаканчики. При пікіруванні рослина не буде пошкоджена. На зволожений ґрунт розкладіть насіння на відстані 2 см один від одного та обприскайте водою. Зверху ґрунтом можна не присипати. Накрийте ємність плівкою та поставте в теплому й добре освітленому місці. Іноді відкривайте плівку для проведення поливу. Повністю зняти плівку можна лише після появи перших справжніх листків. Сіянці потрібно привчити до нових умов. Для цього кожного разу збільшуйте час провітрювання, щоб загартувати їх.

Справжнє листя — це листя, що з’являється після перших сім’ядольних.

Молодим сходам не потрібно багато вологи. Поливати полуницю можна після появи перших листків. Також, полуниця потребує великої кількості світла, не менше 10 годин на добу. Тому, розсаду слід вирощувати на підвіконні або підсвічувати лампами.

Терміни проростання.

Перші сходи можна буде побачити через 15-20 днів після посадки. Пікірування проводиться після появи 2-4 справжніх листків. Пересадка проводиться методом перевалки. Для цього сіянці потрібно дістати разом з грудкою землі та перенести по окремих ємностях.

Плодоношення.

Не потрібно одразу пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Спочатку її потрібно привчити до свіжого повітря. Періодично виносьте розсаду на балкон. Спочатку на пару хвилин, а потім поступово збільшуйте час.

Пересадка у відкритий ґрунт відбувається з середини травня до початку червня. Температура ґрунту при цьому має становити не нижче 15 градусів тепла. Висаджуйте саджанці на відстані 30 см. При цьому оберіть правильне місце для посадки.

Якщо все зробити правильно, в цьому році вже можна буде зібрати перший врожай смачної полуниці.