Висадка трояндових кущів на весні. Як правильно садити, та доглядати.

Рання весна – це оптимальний час для висадки трояндових кущів у відкритий ґрунт. Існують певні правила висаджування троянд.

  1. Потрібно правильно вибрати та купити сорт трояндових кущів. А їх безліч, тому вибирайте у перевірених продавців, бажано у розсаднику. Вони повинні підходити до ваших погодних умов.
  2. Потрібно звернути увагу на кореневу систему рослини, на якість та товщину стебла. Також, кущ на вигляд має бути здоровим, без плям та іржі.
  3. Для того, щоб кущ добре ріс та радував своїми ароматними квітами усе літо, потрібно вибрати йому місце. Воно повинно освічуватись сонцем не менше 6 годин на добу та мати добру циркуляцію повітря. Не садіть близько біля кущів та дерев.
  4. Якщо ваші троянди із відкритою кореневою системою, замочіть перед посадкою їх у воду на добу для насичення водою коріння саджанця. Можна додати до води вітамін В1, протигрибкові та антибактеріальні препарати.
  5. Викопайте ямку для посадки куща троянди розміром 60х60 см. Покладіть у ямку компост, азотно-фосфорне добриво та кісткового борошна.
  6. Корінці рослини підріжте на два сантиметри, а пошкоджене видаліть.
  7. Насипте трішки ґрунту на компост, поставте кущ троянди, розправте корінці та засипте лунку землею. Утрамбуйте гарно землю навкруги саджанця та полийте. Слідкуйте, щоб прикореневий вузол був на 2 см вище рівня землі.
  8. Замульчуйте навкруги саджанця землю, щоб волога зберігалася та не випікало сонце. Поливайте на протязі чотирьох тижнів кущі троянд раз у три дні. Далі по потребі. Через два-три місяці можуть з’явитись перші бутони квітів троянд.

Троянди посаджені ранньою весною, будуть більше витриваліші, здоровіші, практично не хворіють та має сильний імунітет.