Все що треба знати про Освячену Воду на Хрещення Господнє

Святковий Різдвяний цикл завершується Богоявленням чи Хрещенням Господнім.

Яка кількість потрібна освяченої води на рік?

Ніякої норми не існує та й мати її вдома не обов’язково. Вона більше потрібна священникам в обрядових посвяченнях. Освячена вода символізує зв’язок матеріального світу з духовним життям.
Вона несе в собі благодать, але якщо людина вірить в її божественні властивості.
Обряд освячення води – це усвідомлення божого перетворення.

Чим відрізняється свята вода від звичайної?

За хімічним чи фізичним станом — абсолютно нічим.
Вважалось, що якщо вода освячена, то може довго не псуватись. При освяченні води використовується срібний або золотий хрест, який знезаражує воду. Факт цей не підтверджений, але якщо налити її в брудний посуд, то вона може зіпсуватись.

Як користуватися цією водою?
Якихось правил застосування освяченої води немає. Цією водою як правило люди кропляться чи п’ють. Кожен знає для чого йому потрібна вода, а саме для спілкування з Богом. Сподівання через воду отримати Божественну благодать.

Чи можна замість ліків використовувати освячену воду?
Свята вода уособлює наше духовне життя, вона не може бути ліками проти хвороби. Молитвою не можна замінити ліки, однак багато хвороб починаються з душевних страждань, тому не зайве приймати разом свячену воду та ліки.

Чи потрібно вірянам на свято Водохрещення занурюватись в крижану воду ополонки?
Духовного значення цей обряд купання не має. Занурення в крижану воду на водохрещення більш схоже на просте „моржування”. Корисніше було б в цей день провести в молитвах у церкві.

Навіщо кожний рік на свято Освячення води святі отці кроплять будинки та квартири вірян?
Такі свята церква святкує один раз на рік. Тому, це знаменується як ще одне спілкування  священника з вірянами.Коли влити освячену воду у звичайну, то буде вся освячена?
Авжеж! Свята вода являється духовним феноменом. Досить додати одну краплю води, щоб все озеро стало освяченим. Тільки за допомогою молитви освячується вода.
Чи можна прати після Водохрещення?
Люди завжди використовували річку для прання та для освячення одночасно. Але прати в цей день не можна. В Церкві шанувався цей обряд.  Вода в кранах не може бути святою, тому прати можна в пральній машині.

Як освячену воду утилізувати?
освячену воду потрібно виливати туди, де не ходять люди та звірі. Просто полийте дерева чи газон.