Яблучний оцет в домашніх умовах: один з кращих рецептів.

Завжди краще приготувати щось своє, ніж купувати в магазині. Ось сьогодні пропонуємо один з кращих рецептів яблучного оцту.

Нам потрібно:

  • 3 кг якісних (краще своїх) яблук;
  • кип’ячена вода;
  • 300 г цукру (100 г на 1 кг яблук);
  • багато марлі або подібної тканини для проціджування;
  • велику посудину з широким горлом або каструля (дерево, скло, емальована, нержавійку брати не можна).

Порада: доброго яблучного оцту не вийде з нехорошого сировини, тому вибирати фрукти краще на перевірених ринках чи фермерських ярмарках. Прекрасно, якщо є свій продукт. При відборі слід приділяти увагу яблучкам, в яких були черв’яки, так як цей продукт 100% не піддавався зайвої хімічній обробці або підгодівлі.

Технологія класичного рецепту:

 

1. Оцет починається… З яблучного сидру! Підготовлену сировину очищається від поразок на шкірці, вичищається серцевина.2. Чисті фрукти дрібно-дрібно нарізати, можна використовувати терку або навіть блендер і м’ясорубку. У результаті повинна вийти маса з чіткими шматочками, але схожа на пюре.

3. Яблука поміщаються в ємність, далі кладеться цукор. Всі інгредієнти перемішуються і заливаються водою, доведеної до 70 градусів. Води повинно бути стільки, щоб вона височіла над яблуками мінімум на 2 див.

4. Далі майбутній оцет накривають і прибирають в темне місце, температура в якому постійно не нижче 17 градусів і не піднімається вище 25. Перша стадія бродіння займе 2 тижні. В цей час рідина варто перемішувати мінімум 2 рази в добу, щоб кисень вільно стосувалося кожного шматочка пюре.

 

Важливо: посудина з оцтом ні в якому разі не можна закривати залізною, скляною або дерев’яною кришкою, інакше продукт почне гнити, позбувшись кисню! Підійде для цієї мети звичайна марля, серветка або ганчірка, яку можна затягнути мотузкою чи гумкою, щоб вона не спала і не відкрила доступ бруду або комах.

 

5. Через два тижні оцтову основу проціджують через марлю, ретельно віджимаючи залишки м’якоті.

6. Ємність знову накривають ганчіркою і ставлять назад в приміщення. Починається друга стадія готування, в процесі якої яблучний оцет «доходить» до потрібного стану. Займає цей процес у середньому 4 тижні.

7. Готовий еліксир набуває прозорий, насичений янтарний відтінок, а також чудовий яблучний аромат.
Зберігати готовий продукт краще підготовлених скляних пляшках, щільно закривши кришечками. Ідеальне місце зберігання – холодильник.