Як доглядати за виноградом у липні, щоб зібрати гарний урожай осінню

Виноград належить до тих культур, які потребують уваги в будь-який час. Йому потрібна турбота і навесні, і влітку, і восени. Тільки тоді виноградна лоза потішить великими солодкими ягодами, інформує Ukr.Media.

Без нашої участі на дачі ростуть хіба що бур’яни. Всім іншим культурам не обійтися без допомоги. Сьогодні будемо допомагати винограду.

Пасинкування винограду

Зростання виноградної лози починається ранньою весною, з першим теплом, і продовжується протягом усього вегетаційного періоду. Якщо ви обрізали виноград в березні, це не означає, що про обрізання в цьому сезоні можна забути. Восени у виноградних «заростях» важко буде знайти грона. І це тільки пів біди.

Більшість сортів винограду схильні до появи пасинків. Пасинок — це додатковий пагін, який з’являється і росте в пазухах листків. Якщо пасинок залишити, виноградна лоза буде витрачати сили і поживні речовини на його зростання. Щоб цього уникнути, ці пагони потрібно видаляти. Тоді лоза спрямує свої зусилля і зосередить їх на дозріванні врожаю.

Як правильно видалити пасинок у винограду? Для цього треба відщипнути руками (або обрізати секатором) втечу над другим листком. Повністю видаляти пасинок не рекомендується з двох причин:

  1. При повному видаленні з цього місця знову почнуть рости бічні пагони.
  2. Якщо ви приберете пасинок повністю, то в точці відриву вийде досить велика рана. Це може призвести до захворювання або до обломлювання листка.

Крім того, пасинки загущують кущі і перешкоджають проникненню в крону сонячного світла. Від цього розвиваються грибкові інфекції і погано визрівають ягоди. Це ще одна причина, чому варто видаляти пасинки.

Виноградна лоза росте постійно. Зростаючі пагони потрібно час від часу підв’язувати до шпалери.

Досвідчені виноградарі, до речі, обламують також і зайве листя. Робити це починають приблизно за місяць до збору врожаю. Крізь проріджене листя проникає більше світла. Завдяки цьому ягоди виходять солодкими і дозрівають раніше. Спочатку видаляють ті листи, які кидають тінь на грона. Потім обривають ті, що ростуть внизу. Всі ці дії сприятимуть кращій циркуляції повітря — гарне провітрювання захистить кущі від грибкових захворювань.Фахівці радять видаляти не тільки пагони і листя, але і ягоди. Занадто великий врожай може виявитися непосильною ношею для куща. Ягоди будуть маленькими і кислими. Тому всі хворі, пошкоджені або плоди, які погано розвиваються, необхідно прибирати.

Чи потрібно поливати виноград влітку

Відповідь однозначна — так, потрібно, особливо якщо літо видалося сухим і спекотним. У липні необхідно раз на тиждень виливати під кущ 10-20 л води. І причина не тільки в тому, що коріння куща висохнуть. Проблема може виникнути саме тоді, коли після довгого сухого періоду піде довгоочікуваний дощ. Ягоди, які давно не бачили вологи, відразу розтріскаються. Щоб не допустити цього, потрібен регулярний полив.

Для утримання вологи в ґрунті рекомендуємо використовувати мульчу. Ґрунт під кущами можна замульчувати скошеною травою, тирсою й т. п.

Захист винограду від хвороб

Щоб отримати багатий врожай, потрібно подбати, передусім, про здоров’я винограду. Велику небезпеку для нього представляють різні грибкові інфекції: борошниста роса, мільдью (несправжня борошниста роса), сіра гниль і т. п.

Краще не чекати, коли ваш кущ почнуть атакувати шкідники, а провести профілактичні заходи. Приступати до них можна, як тільки ягоди стануть розміром з невелику горошину — приблизно 5 мм. Фунгіцид можна вибрати будь-який: Оксихом, Скор, Топаз або ін. Розведіть препарат, дотримуючись інструкції, і обприскайте цим розчином кущі.Пам’ятайте, що між обробкою фунгіцидом і збором урожаю повинно пройти не менше місяця.

Хочете побачити хороший урожай виноградних грон восени — подбайте про виноградну лозу влітку.