Щоб убезпечити дитину від негативного впливу та виховати відповідальну людину, необхідно навчити її правильним цінностям. На це йде багато часу та зусиль батьків. Але головне – це спілкуватися зі своїми нащадками про норми поведінки та цінності, якомога частіше.
Пропонуємо ознайомитися з практичними порадами в цьому питанні:
Щоб навчити дитину чесності, співчуттю, самоповазі та іншим цінностям, необхідно показувати приклад на власних вчинках. Дитина може ігнорувати зобов’язання, якщо батьки непослідовні, не виконують свої обіцянки та суперечать власним словам. Якщо не вдається виконати те, що пообіцяли дитині, то поясніть малечі причину невиконання, але якомога швидше виконайте обіцяне.
Завжди потрібно дитині пояснювати свою поведінку та вибачатися перед нею. Це формує у малечі відчуття відповідальності за свої помилки та повагу до інших. Вибачення – це приклад поведінки під час промаху, помилки та невиконання зобов’язань.
У звичайному житті багато прикладів різних цінностей. Використовуйте та оговорюйте різноманітні ситуації зі своїми дітьми. Запитуйте в них, що б вони зробили в певній ситуації та чому. Розповідайте як правильно вчинити, якщо дитина не вірно сприймає події.
Знайомте малечу з казками, оповіданнями та біблійними історіями. В них зустрічаються приклади цінностей та різні життєві випробування. Обговорюйте та допомагайте дітям побачити сильні й слабкі риси характеру героїв. А головне, давайте можливість висловлювати свою думку.
Дорослі здатні проаналізувати своє минуле та зробити висновки. Тому, розповідаючи історії зі свого життя, батьки здатні показати приклад процесу прийняття рішень, які пов’язані з мораллю й цінностями. Особливо розповісти про те, що люди не ідеальні та мають право на помилку, яку можливо виправити, якщо володіти певними цінностями.
Дозвольте дитині вчинити помилку та нести за це справедливе покарання. Тільки таким чином вона навчиться самоконтролю та відповідальності за свої вчинки. Такий метод допоможе навчитися шукати кращі рішення в складних ситуаціях.
Діти повинні вміти закінчувати розпочату справу, навіть якщо вона вимагає багато зусиль та витривалості. Не дозволяйте покинути все на пів дороги, краще спробуйте заохотити та підтримати у виконанні зобов’язань. Така методика допоможе розвинути в дитині наполегливість та відповідальність.
Залучайте дитину до громадської діяльності та навчайте допомагати іншим. Це навчить її щедрості, доброті, повазі та співчуттю. Таким чином, в майбутньому дитина буде відчувати власну цінність.
Проглядайте сторінки сайтів, які відвідує дитина. Обговорюйте та обмежуйте її у поганому впливі з телебачення й інтернету. Це допоможе вберегти родину від лиха. Краще проводьте більше часу разом, навіть за переглядом телевізора.
Не забувайте хвалити дитину за добрі вчинки та гарну поведінку. Щирі слова мотивують малечу бути кращими у всьому світі. Але не перехвалюйте та не ставте високої планки. Всього повинно бути в міру.
Дізнайтеся, як легко і дешево захистити своє авто від обмерзання за допомогою одного незвичайного інгредієнта,…
Не дозволь вогкості зіпсувати твоє улюблене взуття! Дізнайся, як захистити його за допомогою підручних засобів…
24 листопада: день святої великомучениці Катерини 24 листопада православні християни вшановують святу великомученицю Катерину, яка…
Як номер будинку впливає на життя людини Кожен будинок має свою унікальну енергетику, яка може…
Виття для собак — це спосіб спілкування та вираження емоцій. У дикій природі вовки використовують…
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…