Як не дати орхідеї загинути. Дієві способи, які відновлять її ріст і цвітіння

Орхідея фаленопсис є найпоширенішим з усіх різновидів цієї квітки. Багато хто помилково вважає, що вона потребує менше догляду. Проте, за нею доглядати все ж таки не легко. Особливо, якщо прийшов час рятувати її від загибелі.

Уважно придивіться до своєї рослини.

Гарно обстежте свою орхідею, щоб виявити симптоми захворювання. Важливо зрозуміти, чи почала рослина гинути або просто спить.

Перше, що може стати причиною захворювання квітки — це частий полив або якщо вона тривалий час знаходиться у стоячій воді. Через це гниє коріння, стебла або крона, а також можуть з’явитися грибкові мошки.

Якщо помітили обвисле листя на своїй рослині, коріння набуло жовтуватого кольору та стало м’яким — це означає, що вона помирає.

Рослина не виживе, якщо листя опадає або жовтіє, бо почався процес гниття крони чи стебла.

Якщо помітили, що коріння немає або його лишилося замало — це означає, що орхідея не може вбирати вологу та поживні речовини.

Приберіть рослину зі старого горщика.

Обережно приберіть рослину з горщика й очистьте від кори, стружки, моху, мульчі та шматочків ґрунту. Робіть все повільно та обережно. Промийте кореневу систему водою, щоб прибрати залишки сміття.

Зріжте померлі корінці.

Простерилізованими спиртом гострими ножицями або лезом зріжте всі жовті, коричневі та чорні корінці, особливо м’які й хворі. Якщо стан рослини зовсім поганий, може знадобитися зрізати все стебло повністю. Відсічіть кореневу шийку, якщо вона зовсім згнила.

Після всіх маніпуляцій окропіть рослину перекисом водню, щоб вбити грибок та шкідників.

Пересадка орхідеї.

Для пересадки обирайте прозору ємність, щоб можна було бачити, як розвивається коренева система та в якому стані знаходиться. В горщику, обов’язково, має бути багато отворів по боках — для надходження повітря та на дні — для дренажу.

Дно горщика устеліть шматочками пінопласту, а зверху насипте 2/3 ґрунту з кори та моху. Поставте в горщик орхідею та зовсім трохи присипте корою або мульчею.

Якщо зрізали стебло, від якого майже нічого не залишилося, поставте кілочок в кору, до якого слід притулити рослину та закріпити її, за допомогою пластикової стяжки, щоб вона постійно стояла вертикально.

Якщо стебло зовсім коротке, можна покласти квітку зверху на кору, а потім прикрити її мохом сфагнуму. Це допоможе забезпечити рослині необхідну вологість та наростити нове коріння. За допомогою пульверизатора обприскайте квітку водою.

Зачекайте відновлення рослини.

Орхідея має знаходитись у теплому місці, але не під прямими сонячними променями. Спостерігайте за рослиною, щоб виявити покращення або погіршення її самопочуття. Згодом квітка знов почне цвісти.