Як не можна гладити собаку, щоб не розізлити її

Кожен власник домашніх тварин полюбляє потискати й погладити свого улюбленця. Проте, не всі тварини обожнюють людську ласку.

Мова піде про собаку, бо саме вона може витерпіти дотик рук свого господаря, який, інколи, не сильно їй подобається. А от, чужа собака не буде терпіти зроблений людиною дискомфорт й може відповісти на таку ласку гарчанням чи навіть спробує вкусити.

Правила, як не варто гладити собаку.

Розізлити собаку можуть різкі рухи, груба ласка, неприємні дотики або не вдалий час для залюблювання.

Кожна тварина реагує на дотик по-своєму, проте є заборони, які їх всі об’єднують:

  1. Не можна постукувати по тілу чи голові улюбленця, навіть, коли його хвалите, бо собака це розцінює як покарання, а іноді просто заподіює біль.
  2. Не варто обіймати собаку, бо вона сприймає це як перевагу й силу над собою. Хоча, собака не дуже любить таку ласку, але достойно її терпить.
  3. Також, не бажано погладжувати собаку по голові. Це пов’язано з великою кількістю нервових закінчень під шкірою тварини, тому будь-який дотик для неї буде дискомфортним.
  4. У цуценят, в яких повинні від природи стирчати вуха, можуть вони не піднятися через звичку їх підтискати, ухиляючись від небажаного дотику або травму слабких хрящів.

Правила, як потрібно гладити собаку.

Улюбленця необхідно гладити тихо, плавно, ніжно й м’яко, навіть, можна злегка почухати. Однак, при цьому, обов’язково потрібно звертати увагу на відповідну реакцію собаки. Якщо помічаєте, що собака прихиляється, ухиляється, відвертається, нервує чи проявляє агресію, то краще негайно перестаньте робити будь-які дії по відношенню до свого улюбленця.