Як попередити появу цвілі в будинку? 6 дієвих способів

Найчастіше, цвіль з’являється в будинку в холодну пору року. Всім відомо, що це явище досить небезпечне для здоров’я людини, особливо для алергіків та дітей. Тому, щоб не допустити появу цвілі, потрібно заздалегідь подбати про утеплення вікон на зиму. Також, слід забезпечити постійне тепло всередині будинку й не допускати потрапляння холодного повітря з вулиці.

Як попередити появу цвілі в будинку?

  1. Підтримки нормального рівня вологості в будинку у межах 35-50%. У разі перевищення цього показника цвіль поширюватиметься.
  2. Бажано придбати ареометр для визначення питомої ваги рідин. Якщо в рідині багато вологи, цвіль ростиме з більшою ймовірністю.
  3. За допомогою гігрометра можна визначити місця в будинку, де найбільше утворюється пліснява, щоб у подальшому знищити та запобігти її розмноженню.
  4. Не зайвим буде скористатися осушувачем повітря, який призначений для контролю рівня вологості з метою зменшення кількості цвілі.
  5. Пральна машина — це місце підвищеної вологості. Тому, після прання одяг потрібно відразу розвісити, ні в якому разі не залишати в барабані на цілий день. А ще, необхідно завжди залишати дверцята відчиненими після прання. Також, рекомендують запускати цикл самоочищення пральної машини не рідше ніж один раз на місяць.
  6. Ванна кімната вважається найвологішим приміщенням в будинку. Там постійно утворюється конденсат та підвищується вологість. Тому, рекомендують завжди вмикати витяжний вентилятор під час прийняття душу, щоб знизити рівень вологості, бо вона у цей час може досягати до 90%.

Не слід забувати й про вологий килим у ванній кімнаті, бо його потрібно завжди вивішувати для просушування. Килими з гумовою підкладкою особливо схильні до утворення цвілі. Взагалі, все, що залишається вологим більше доби, незабаром покривається цвіллю, особливо вологі рушники. Потрібно завжди сушити їх, перед тим, як відправити у кошик для брудної білизни.