Як посадити півонії навесні: покроковий майстер-клас

Весняна посадка півоній мало чим відрізняється від осінньої.

Весняна посадка півоній мало чим відрізняється від осінньої. Хоча деякі особливості все-таки є, інформує Ukr.Media.

Багато любителів цих квітів вважають, що півонії можна садити тільки в серпні-вересні, після того, як їх викопали і поділили. Але у продаж надходять саджанці зазвичай не раніше лютого. Що ж робити? Купити і чекати приходу осені? Звичайно, ні! Півонії непогано приживаються і після посадки навесні. Головне — все зробити правильно.

У півонії спостерігаються два періоди відростання всмоктувальних корінців — осінь (серпень-вересень) і весна (квітень-травень). Саме в цей час і рекомендується висаджувати рослини в грунт. Весною садити квіти потрібно, поки не почалося стійке потепління, щоб до початку відростання пагонів корінці змогли хоч трохи вкоренитися.

Як вибрати хороші кореневища півонії

Передусім зверніть увагу на упаковку. Добросовісний виробник завжди вкаже:

  • назву сорту;
  • короткий опис рослини;
  • кількість посадкового матеріалу в штуках;
  • відмітку про проходження контролю якості;
  • інструкцію з посадки.

Після того як дослідите упаковку, переходьте до огляду корінців (зазвичай це легко зробити, тому що півонії продають в поліетиленових пакетах з прикріпленими етикетками). На ній повинно бути 2-3 бруньки відновлення і щонайменше 2 придаткових кореня завдовжки більше 5 см. Але ніяких слідів пошкоджень і ознак захворювань — це важливо!

Від покупки краще відмовитися, якщо:

  • корінці на дотик вологі або, навпаки, занадто сухі;
  • від упаковки виходить запах цвілі або гнилі;
  • на кореневищі є нарости або вузлообразні потовщення (такий посадковий матеріал може бути заражений раком або вражений кореневою нематодою).

Якщо на корінці всього 1-2 бруньки, це зовсім не означає, що рослина обов’язково загине. Найчастіше такі півонії просто ростуть повільніше і зацвітають на рік пізніше.

Посадка півонії у відкритий грунт

У цілому технологія весняної посадки півоній мало чим відрізняється від осінньої. Посадкову яму можна викопати заздалегідь, щоб грунт встиг трохи осісти. Але деякі квітникарі роблять це і в день посадки. Якщо ви один з них, то ця інструкція точно для вас.

Крок 1

Викопуємо посадкову яму розміром не менше 60×60 см. Верхній родючий шар грунту складаємо окремо.

Крок 2

На дно ями потрібно насипати дренаж (керамзит, биту цеглу, річковий пісок і т. д.) шаром 10-15 см

Крок 3

Засипаємо в яму половину викопаного родючого ґрунту, 1-2 відра компосту або перегною, 200 г суперфосфату і 300-400 г золи. Перемішуємо. Якщо грунт глинистий, додаємо відро піску або торфу, а якщо піщаний — відро глини.

Крок 4

Зверху горбком насипаємо родючий грунт, щоб до країв ями залишалося близько 10-12 см.

Крок 5

Розміщуємо корінці півонії в центрі, попередньо їх розправивши (вони повинні бути спрямовані вниз або в сторони). Якщо грунт на ділянці важкий, заглибляємо корінці на 5 см, а якщо легкий — на 7 см від початку росту бруньок. Щоб наочно перевірити рівень грунту, можна прикласти до ями держак лопати.

Якщо сильно заглибити півонію — вона не буде цвісти. Це одна з головних причин відсутності цвітіння. Якщо ж, навпаки, висадити рослину занадто близько до поверхні грунту, то взимку вона може підмерзнути.Крок 6

Акуратно засипаємо кореневище півонії землею, злегка ущільнюючи її руками, щоб не пошкодити бруньки. Ні в якому разі не варто втоптувати землю ногами.

Крок 7

Робимо навколо лунки валик з решти грунту і рясно поливаємо. Якщо ґрунт просів, підсипаємо ще землі.

Крок 8

Мульчуємо лунку торфом, перегноєм або сумішшю садової землі і торфу (1:1). Це захистить грунт від пересихання і створить сприятливі умови для вкорінення саджанця.

Перший час півонії потрібно поливати щодня, щоб вони швидше вкоренилися. В іншому догляд такий же, як і при осінній посадці. І хоча вважається, що «весняні» піони можуть дещо відставати в рості від посаджених у вересні, але при своєчасному поливі, підгодівлі і прополюванні ви зможете виростити прекрасні і здорові кущі.