Як позбутися від аромату секонд-хенда з речей: найкращі поради для прання

Війна в країні змусила багатьох людей змінити місце проживання на більш безпечне. Однак, речей кожен брав з собою обмаль. Дехто залишився без роботи та фінансового забезпечення, тому доводиться все починати з початку. Хтось скористався гуманітарною допомогою, а інші придбали речі першої необхідності в секенд-хенді. Тут стає питання, чим же вивести з речей зараз хімікатів.

Нашатирний спирт.

Замочіть речі в розчині нашатирю. Це прибере неприємний аромат та виведе залишки хімікатів з речей. На 5 л. води додайте 2 ст. л. спирту.

Якщо запах слабкий або це речі з бавовни чи льону, то залиште їх в розчині на 1-2 години.

Джинси або светр замочіть в розчині з 5 л. води та 5 ст. л. спирту на 5 годин.

Верхній одяг, шкіряні вироби та з екошкіри краще залишити в розчині на 6-7 годин. Потім речі потрібно віджати та почекати, поки вони повністю висохнуть. Після цього потрібно випрати їх руками або в пральній машинці з додавання порошку чи рідкого миючого засобу.

Під час полоскання можна додати декілька крапель ефірної олії.

Оцет з сіллю або содою.

Замочіть речі в розчині оцту та солі або соди.  Ці речовини потрібно розвести в теплій воді та занурити в розчин одяг на декілька годин, після чого випрати як зазвичай.

Сорбенти.

Якщо куплену річ не можна прати або немає можливості цього зробити, прибрати неприємний запах допоможуть сорбенти. Це може бути сіль, активоване вугілля або чайні пакетики. Помістіть одяг в пакет та додайте один з сорбентів й залиште на 12 годин.

Інший сильний аромат.

Перебити неприємний запах можна більш сильними ароматами. В пакет складіть речі та додайте ароматизуючий засіб — зерна кави, мило з сильним та приємним ароматом або замочений в улюблених духах ватний диск.

Парова обробка.

При слабкому ароматі, можна спробувати скористатися парогенератором або праскою, в якій є функція відпарювання. При такій обробці знадобиться респіратор, бо запах буде посилюватися при відпарюванні.