Як позбутися від білокрилки на городі, та не дати їй знищити весь урожай

Всім відоме захворювання рослин на білокрилку. Від нього страждають огірки, помідори, салати та декоративні культури. Особливо небезпечним захворювання може бути для капусти. Дрібні метелики висмоктують сік з рослин та за декілька тижнів здатні знищити весь врожай. Однак, за допомогою народних методів, можна позбутися цієї напасті.
На зворотному боці листя можна побачити яйця, відкладені білокрилкою. З них з’являються личинки, які висмоктують сік з рослин. Від цього псується зовнішній вигляд рослини, а також, їм не вистачає поживних речовин та уповільнюється фотосинтез. Метелики переносять небезпечні захворювання. Білокрилка розмножується при температурі 24 градуси тепла, а гине при температурі нижче 10 градусів тепла.
Білокрилка з’являється при підвищеній температурі та вологості, поганій вентиляції й при слабкому імунітеті. Вона любить закритий ґрунт та загущені посадки. Також, комаха може з’явитися від того, що рослину обприскують замість поливу.
Щоб позбутися білокрилки, дотримуйтесь простих порад. Можна зібрати комах руками або збити водою з поливального шлангу. Також, можна залучити інших комах, які харчуються білокрилкою – сонечко або енкарзію. Також, підійдуть фотозахисні сітки, що не дозволять комахам потрапити на рослину.

Народні методи боротьби.

Попільний розчин.

Візьміть 1 склянку попелу, розведіть з 3 літрах окропу та дайте настоятися протягом 3 днів. Проводьте обприскування раз на 10 днів.

Нашатирний спирт.

Візьміть 1 ст. л. аміаку та розведіть в 10 літрах води. Обробляйте рослини раз на місяць. В цьому розчині міститься велика кількість азоту, що накопичується в ґрунті та рослинах.

Оцет.

На 10 літрів води додайте 50 мл яблучного оцту та 30 гр. мила. Використовуйте засіб раз на 7 днів.

Цибульні або часникові стрілки.

Подрібніть стрілки в блендері, герметично закрийте та залиште настоюватися протягом тижня. Перед обробкою розведіть засіб з 5 літрами води та проводьте обприскування раз на 14 днів.

Тютюновий розчин.

Підійде для профілактичної та лікувальної обробки. Візьміть 2 склянки тютюну та розведіть в 1 літрі води. В якості профілактики проводьте обприскування засобом раз на 15 днів, для лікування – обприскування проводиться три дні поспіль.

Господарське мило.

Розведіть господарське мило у воді в пропорції 1:6. Обробка проводиться 1 раз на 10 днів. Засіб наноситься на зворотний бік листя за допомогою губки.
На 1 літр води додайте 2 ст. л. миючого засобу, 6 ст. л. соди та 2 ч. л. йоду. Ретельно перемішайте, додайте 10 літрів води та обприскайте рослини.