Як позбутися від бур’янів на довгий час. Дієві та перевірені методи

Щоб отримати щедрий врожай овочів та фруктів, потрібно дотримуватись певних факторів їх вирощування. Це стосується погодних умов, якості ґрунту, посівного матеріалу, правильної підгодівлі й відсутності бур’янів.

Бур’яни — це найбільша проблема, з якою слід боротися, адже позбутися їх досить складно. В землі може знаходитися забур’янене насіння, яке чекає сприятливих умов для зростання. Також, причиною появи бур’янів є гній та низька якість посівного матеріалу. А ще насіння бур’янів може переноситися людьми, тваринами та вітром.

Пирій повзучий.

У цієї багаторічної рослини дуже сильне та глибоке кореневище, яке швидко розповсюджується по ділянці. Воно не реагує на природні катаклізми та проростає в будь-якому ґрунті.

Методика боротьби.

Посадіть на ділянці з пирієм овес. Коріння цієї рослини вб’є кореневище бур’яну. Також, в цей час ґрунт насичується азотом та стає родючим.

Провести весняно-осіннє переконування ділянок. Мульчувати грядки, ретельно прополювати та гербіциди — Антипирій.

Мокриця.

Однорічна рослина, яка з’являється навесні. Розстилається густим килимом, накриваючи культури, що ростуть на ділянці. Коріння бур’яну не вийде повністю вирвати й ці залишки проростають знов.

Методика боротьби.

Зробити мульчування грядок та пристовбурних кругів й ретельно прополювати.

Провести обробку гербіцидами: до появи сходів, перед висіванням рослин — Гезагард, після появи сходів, влітку та восени.

Березка польова.

Найбільш шкідлива багаторічна рослина, яка вражає ягідні чагарники. Завдає шкоди врожаю, його кількості та якості. Один бур’ян може захопити до 2 м. кв. від всього посіву. Кореневище проростає на 5 м завглибшки.

Методика боротьби.

Методом мульчування ґрунту.

Проводити повторну та багаторазову обрізку бур’яну.

Провести обробку сходів гербіцидами.

Щириця закинута.

Агресивна, морозо- та посухостійка однорічна рослина. Пристосовується до будь-якого ґрунту. Насіння бур’яну може знаходитися в ґрунті та почати рости через 5-40 років. Коріння проростає на 1 м завдовжки й повністю видалити його дуже складно.

Методика боротьби.

Проводити регулярне прополювання та обрізку бур’яну.

Обробляти бур’яни гербіцидами Торнадо, Дикамба та Ураган.

Галінзога чотирипромінна.

За короткий термін розповсюджується по великій площі. Зі зрізаних стебел може проростати повітряне коріння. Проводити прополювання потрібно до періоду квітнення та прибирати всі зрізані стебла.

Методика боротьби.

За допомогою ранньої прополки ще до цвітіння.

Мульчування ґрунту та пристовбурного кола.

Посадити на ділянках жито.

Обробити Раундапом, щоб бур’ян загинув.

Кислиця звичайна.

Ця багаторічна рослина розмножується методом самосіву, викидаючи насіння на два метри.

Методика боротьби.

Провести прополку до періоду квітнення.

Мульчування та вапнування ґрунту.

Застосувати після сходів гербіцид Раундап до періоду квітнення.