Як позбутися від кротів на довгий час. Дієві та перевірені способи

Кроти — це м’ясоїдні істоти, які їдять дощових хробаків. Також, вони ласують капустянкою, личинками мух, хрущів та інших комах. Однак, полюючи, вони риють тунелі, куди можуть провалюватися грядки.

Є багато варіантів, як відлякати кротів та захиститися від них.

Способи відлякування кротів.

В кротів розвинений нюх та слух, завдяки чому вони знаходять свою здобич. Їм не подобаються різкі аромати, гучний шум та вібрація ґрунту.

Рослини.

Кротам не подобаються культури, від яких йде різкий пряний аромат. Вони уникають часнику, цибулі, нарцисів, чорнобривців та рицини. В грядку, де навкруги ростуть рябчики, кріт не піде.

Однак, метод працює при умові, що рослина знаходиться в землі, а інколи кріт взагалі може обійти її або виштовхнути.

Народні методи боротьби.

Кроти можуть залишити ділянку, якщо в нові ходи покласти рибу, яйця або цибулю. Можна відлякувати їх ефірними маслами сосни та лаванди, касторовим маслом й жовчним скипидаром. Рідиною потрібно змочити тканину або вату та покласти в ходи зі свіжовикопаною землею, а самі отвори засипте й утрамбуйте.

Аромат бензину та газу також не подобаються цим істотам. Залийте щось одне в нору та закрийте отвір.

Жерстяні відлякувачі.

Для цього знадобиться жерстяна банка. Її слід надягнути на залізний прут, вкопаний в ґрунт. Коли на банку потраплятиме вітер, вона видаватиме звук, який відлякуватиме кротів. Однак, на щільному та глинистому ґрунті це не спрацює. Для підсилення ефекту, на прут надягають одразу декілька жерстянок, а внизу чіпляють дзвінок.

Будильник.

Можна придбати дешевий електронний будильник, що працює на батарейках. Він виставляється на різні години кожного дня. До годинника потрібно прикріпити дріт та опустити в довгу трубу. В нижній частині труби необхідно зробити декілька отворів, вкопати її в землю вертикально, а зверху трубу потрібно закрити за допомогою пластикової пляшки.

Будильник, також, можна прокласти в скляний посуд, який вкопують на 50 см завглибшки. Кроти бояться голосного дзвону будильника, тому швидко йдуть в інше місце.