Як позбутися від моху на фруктових деревах. Поради досвідчених садівників

Плодові дерева дають смачний врожай, а також, прикрашають сад. Однак, поява моху на стовбурах псує весь зовнішній вигляд та шкодить здоров’ю дерев. Мох може з’явитися через високий рівень вологості. Через це затримується вода та кора починає гнити. Також, мох призводить до появи шкідників та хвороб. Однак, існують способи, що допоможуть усунути мох з плодових дерев.

Механічно.

Видаліть мох за допомогою щітки з натуральною щетиною та мочалки. Обов’язково, використовуйте рукавички під час роботи. Видаліть мох зі стовбура та гілок, намагаючись не пошкодити кору.

Хімічно.

Якщо моху на деревах багато, можна скористатися хімічними засобами. Перед обробкою ознайомтеся з інструкцією. Найпопулярнішими засобами проти моху є Абіга-Пік та Ридомил Голд МЦ.

Народні засоби.

Завдяки народним засобам, також, можна видалити мох з дерев.

Оцет та вода.

Змішайте 1 склянку оцту та 10 склянок води. Обприскайте дерева розчином, що вийшов.

Сода та вода.

Змішайте 1 склянку соди та 10 склянок води. Проведіть обприскування дерев.

Марганцівка.

Змішайте 1 грам марганцівки та 10 літрів води та обприскайте дерева.

Щоб мох не з’являвся на деревах, регулярно проводьте обприскування водою. Таким чином з кори змиватиметься пил та бруд, що сприяють появі моху.

Метод боротьби з мохом залежить від масштабів проблеми. В деяких випадках можна скористатися механічним способом або народними засобами. Якщо моху багато, допоможе хімія.