Як позбутися від павутинного кліща на городі. Кілька порад, щоб не втратити врожай

Якщо рослини раптово починають слабшати та чахнути, ймовірно на ділянці з’явився павутинний кліщ. Спочатку його слід виявити. Дорослий павутинний кліщ має довжину 1 мм, тому неозброєним оком його побачити неможливо. Перш ніж розпочати боротьбу, потрібно навчитися розпізнавати ознаки, які вказують на його присутність.

Павутинний кліщ не комаха. Це павукоподібна тварина, тому препарати проти шкідливих комах тут не допоможуть.

Як виглядає павутинний кліщ.

Це маленький павук, який має овальну форму. Він має колір, завдяки якому маскується серед рослин, тому побачити його дуже складно.

Небезпека, яку несе павутинний кліщ.

Шкідник харчується рослинним соком зі стебел або листків. Він може жити на садових чи кімнатних культурах.Паразити та його яйця можуть переноситися тваринами, людьми, сильним вітром, також він може бути в посадковому матеріалі. Колонія розвивається з великою швидкістю. За рік у павутинного кліща може бути до 20 поколінь в домашніх умовах та 4 покоління надворі.

Помітити уражені ділянки легко — на них з’являються білі цяточки, тому рослина блідне, висихає та гине. За декілька днів колонія здатна знищити рослину, а дерево може загинути вже через два сезони.

Через проколи в рослину проникають різні інфекції, які переносяться павутинним кліщем.

Рослини на які полює шкідник.

Огірок.

В тепличних умовах огірки страждають від павутинного кліща частіше, ніж в відкритому ґрунті. Паразит любить тепло, завдяки якому росте швидше. Коли посадка щільна, кліщ швидко розповсюджується по кущах, через що вони гинуть.

Помідор.

Вирішити питання з томатами дуже важко. Шкідника можна знищити частим обприскуванням, а помідори не люблять надмірної вологи.Кімнатні рослини.

Шкідник дуже комфортно почуває себе на кімнатних рослинах. Однак, в приміщенні користуватися акарицидами неможливо. Через це, частіше за все використовують народні методи або купують інші засоби.

Щоб позбавитись павутинного кліща, використовуй господарське мило. За допомогою губки натріть великі листочки, а дрібні обприскайте мильною водою та залиште на декілька годин. Після цього змийте мило та накрийте рослину поліетиленом. Таким чином шкідник загине. Однак, будьте обережні, мило не повинно потрапити в ґрунт.

Ягідні кущі.

Смородина, малина та аґрус найчастіше страждають від павутинного кліща. Через це, кущ не плодоносить, скидає плоди та стає місцем проживання шкідника. Щоб цього уникнути, потрібно регулярно обрізати кущі, щоб крона провітрювалася, тоді помітити кліща можна буде вчасно.

Полуниця.

Шкідника можна не помітити аж поки не утворяться перші зав’язі. В такому випадку, ягоди не дозрівають, висихають, а потім гине й весь кущ. Щоб цього уникнути, перед посадкою полийте ґрунт гарячою водою.Розсада.

При появі ознак ураження паразитом, слід негайно починати боротьбу. Навесні шкідник активізується, тому причини його появи можуть бути різними.

Боротьба з поширенням шкідника.

Боротьба займе тривалий час, знадобиться багато сил, енергії та нервів, бо павутинний кліщ здатен звикати до препаратів, через що їх доведеться змінити декілька разів за сезон.

Профілактика:

  • Регулярно прополюйте грядки та видаляйте залишки рослин;
  • Зволожуйте ґрунт та рослини;
  • Обприскуйте часниковою настоянкою, в розрахунку 2 головки на 1 л. води;
  • Підгодовуйте добривами, в яких є багато фосфору та калію.

Найефективніші засоби для боротьби:

  • Антикліщ ПРО — це універсальний засіб, не несе загрози для здоров’я людей та тварин;
  • Вертімек застосовується проти всіх видів кліщів;
  • Ніссоран — усуває дорослих кліщів, яйця та личинки;

Існує безліч різних препаратів для боротьби з павутинним кліщем, але краще своєчасно проводити профілактику, щоб він навіть не з’явився.