Як правильно доглядати за кущами смородини навесні, щоб мати добрий врожай

Щоб мати добрий врожай смородини, подбайте про неї навесні.

Кущі смородини досить невибагливі у догляді, але залишити їх рости чагарником не можна. Навесні проведіть декілька простих маніпуляцій, а в результаті отримаєте гарний врожай соковитих та корисних ягід.

Весняна обрізка кущів смородини.

Цю процедуру проведіть до набухання бруньок.

Приберіть торішнє листя й мульчу. Виріжте сухі, старі, поламані, пошкоджені та тонкі пагони й гілки.

Окрім того, видаліть гілки з бруньками неприродньо округлої форми, там знаходиться кліщ. Але якщо бруньок таких небагато, видаліть їх вручну. На пагонах може бути скляниця, на це вказує бура серцевина на гілках. А коли трухла серцевина, то це заселилась златка вузькотіла. Якщо кора відстає від гілки, то ягідник пошкодила міль брунькова.

Всі рослинні залишки, мульчу, гілки, бруньки винесіть з ділянки та обов’язково спаліть.

Щоб отримати багато ягід, залишайте в дорослому кущі 12-15 гілок різного віку. З них 5-6 річні замініть на молодий цьогорічний приріст. Кущ білої та червоної смородини сформуйте із сильних гілок різного віку в кількості 15-20 штук, віком не старшими за 7-8 років.

Проводьте навесні пасинкування гілок тільки чорної смородини, білу та червону не пасинкують.

Весняна обробка кущів смородини від шкідливих комах та хвороб.

Після весняного санітарного прибирання на ділянці зі смородиною, проведіть обробку кущів фунгіцидами ХОМ, Топаз, Агролікар, Ордан, які допоможуть попередити розвиток грибкових захворювань. Оббризкайте кущі та навкруги розчином фунгіциду.

Коли бруньки почнуть лопатись та розпускатись, проведіть обробку інсектицидами Аліот, Актара, Актеллік, Інта-Вір або Фітоверм. Вони здатні захистити від шкідливих комах таких як: брунькова міль, п’ядун, щитівка, попелиця пагоннова та галова.

Таку ж обробку проведіть перед цвітінням смородини, поєднавши з будь-якими фунгіцидами.

Якщо кущ смородини все-таки пошкодив кліщ, оббризкайте його акарицидом або інсектоакарицидом Енвідор, Неорон, Аліот, Фітоверм або Профілактин. Головне не пропустіть обробку в період бутонізації, бо в цю пору кліщі масово заселяють рослини.

Весняний полив кущів смородини.

Якщо зима була безсніжна, а початок весни без дощів, то, щоб отримати гарний врожай, добре поливайте кущі смородини не менше ніж 2-3 рази на місяць.

Для цього навкруги ягідного куща зробіть валик за допомогою землі та влийте одразу декілька відер води: глинистий ґрунт потребує 2-3 відра, а легкий піщаний ґрунт 4-5 відер. Покладіть під кущі смородини мульчу: скошена газонна трава, солома або інші підручні матеріали. Таким чином зменшиться кількість поливів.

Весняне підживлення кущів смородини.

Кущі, які багато років ростуть на одному місці, на протязі вегетаційного періоду дуже виснажуються, що може суттєво позначитись на врожайності. Тому, систематично підживлюйте їх поживними речовинами.

Перше — це азот, завдяки йому більш активно ростуть пагони та листя, нормалізуються обмінні процеси й покращується якість і величина ягід.

Коли кущі зацвітуть та почне з’являться перша зав’язь, додайте до азоту калій та фосфор.



Схема підживлення кущів смородини:

  • Набрякли бруньки та розпустилось листя — 2 ст. л. сечовини на 10 літрів води, 2 відра розчину на один кущ. Або 1,5-2 відра розчину коров’ячого гною (1:10) чи посліду пташиного (1:15);
  • Перед цвітінням – розчин нітрофоски, на 10 літрів води 50 грамів — 1 відро на 1 кущ;
  • Під час цвітіння — позакореневе підживлення мікроелементами: Гумат + 7 мікроелементів, Уніфлор Мікро або Мікро Мікс.

Смородина дуже добре реагує на приділену їй увагу та турботу.

Навесні доглядайте свій ягідник — і він обов’язково віддячить вам багатим врожаєм солодких та великих ягід.