Як правильно доглядати за монстерою, щоб листя було різьблене і велике

Завдяки своєму ажурному листю, монстера може пристосуватися до навколишнього середовища. Вона походить з тропічних лісів, де сонце майже не потрапляє на землю. Коли квітка дорослішає, то її листя витягується в ті місця, де є хоч трохи сонячного світла, бо воно потрібне для фотосинтезу.

В квартирі умови інші, через що монстера може виглядати не так, як хочеться.

Чому листя не ажурне.

Це може бути через природні причини. У молодих монстер не росте різьблене листя й воно зазвичай цільне. Потрібен час та правильний догляд, тоді листя стане різьбленим та ажурним.

Чому на дорослих монстерах листя не ажурне та як цього домогтися.

Це може бути через нестачу світла. Зазвичай цю велику та розлогу квітку ставлять десь в глибині кімнати, але там вона може не отримувати достатню кількість освітлення. Якщо листочки дрібні, суцільні та не мають порізів, тоді біда з освітленням. Перенесіть квітку на підвіконня, де вікно виходить на захід або схід. Ні в якому разі не ставте рослину на південному боці, інакше на листі з’являться опіки від прямих сонячних променів.

Інші причини, чому листя не ажурне.

Нестача вологи. Квітка не переносить низького рівня вологості повітря. Листя росте повільніше та починає сохнути. Тому, рослині необхідно забезпечити часте та рясне обприскування та не забувати про полив.

Нестача підживлення. Монстера має велику надземну частину. Щоб забезпечити їй нормальне життя, знадобиться не лише поливати квітку, а й гарно підгодовувати. Підійдуть комплексні добрива, вносити які слід один раз на 3-4 тижні. В зимовий період кількість підгодівель скорочується. Якщо не забезпечити рослині достатню кількість поживних речовин, вона буде давати дрібне та цільне листя або не буде давати його зовсім.

Обрізка коріння. Повітряні корінці дуже важливі для рослини. Через них монстера отримує харчування та вологу. Тому, обрізати його не можна, лише трохи вкоротити, але не видаляти.