Як правильно доглядати за помідорами в серпні, щоб вони не хворіли, а приносили гарний урожай.

Не допускаючи помилок при вирощуванні томатів – ваші зелені вихованці подарують вам хороший урожай.

Головне завдання в серпні — прискорити дозрівання томатів та максимально захистити їх від хвороб. Що ж для цього зробити?

Звичайно, не можна забувати про регулярний полив рослин, тим більше під час зав’язування плодів. Адже помідори вже виросли досить великими, а це значить — поглинають більше вологи, інформує Ukr.Media.

При цьому під час дозрівання плодів важливо не допускати коливань вологості ґрунту. В іншому випадку помідори можуть потріскатися. Але заходи з догляду за цією культурою, не обмежуються тільки грамотним поливом.

Підживлення томатів у теплицях і відкритому ґрунті

Частина проблем у томатів може бути пов’язана з незбалансованістю харчування або відсутністю в нього необхідних елементів. Нерідко городники просто розкидають добрива по грядці і закладають в ґрунт граблями. Але при такій підгодівлі рослини не засвоюють велику частину корисних речовин.

Підгодовувати помідори найкраще рідкими добривами за попередньо зробленим в міжряддях борознах. Перед цим важливо не забути полити грядки.Добрива, внесені в политу землю, краще засвоюються рослинами.

У серпні в два рази зростає потреба томатів в калії. Підгодуйте кущики деревним попелом (1 склянка на 10 л води).

Якщо листя томатів посвітлішало — очевидний недолік азоту. Виправить становище полив розчином сечовини (1 ст. л. на 10 л води). А при нестачі фосфору (ознака — листя набуває пурпурно-фіолетовий відтінок) внесіть суперфосфат (2 ст. л. на 10 л води).

Щоб помідори не відставали в рості, підгодуйте їх настоєм пташиного посліду: 0,5 кг сухого курячого посліду залийте 10 л води, ємність щільно накрийте плівкою і настоюйте добриво протягом 3-5 днів. Потім розведіть настій водою в співвідношенні 1:20 і вилийте 1 л під кожну рослину.

У проміжках між кореневими підгодівлями робіть позакореневе (по листю). Для цього підійде будь-яке комплексне добриво з мікроелементами.

Що робити з суцвіттями помідорів?

Суцвіття і бутони, які цвітуть на початку серпня, швидше за все, не встигнуть дати якісний урожай. Тому їх краще обірвати, адже в середньому на дозрівання томатів потрібно 45 днів. В крайньому випадку можна буде зняти помідори зеленими і покласти на дозрівання.

Прищипніть верхівки у високорослих томатів. Тоді швидше дозріють дрібні плоди і ті, які пізно зав’язалися.

Якщо томати хворіють…

Поява темних плям на листках, а також смуг і штрихів на стеблах вказує на зараження стріком (небезпечним вірусним захворюванням). Такі кущі відразу видаліть і спаліть для запобігання поширенню хвороби. Інші рослини 2-3 рази пролийте темно-рожевим розчином марганцівки і обприскати по листю будь-яким добривом з мікроелементами.При перших ознаках фітофтори обробіть кущі 1%-ною бордоською рідиною, мідним купоросом (1 ст. л. на 10 л води) або народними засобами.

Не допускайте помилок при вирощуванні томатів — і тоді ваші зелені вихованці обдарують вас небувалим урожаєм.

Як правильно доглядати за помідорами в серпні, щоб вони не хворіли, а приносили гарний урожай.