Як правильно доглядати за трояндами осінню, щоб наступного року гарно квітнули

Щоб ваші троянди добре перезимували, потрібно за ними добре доглядати, починаючи ще з весни. Це вчасне підживлення, обрізка, профілактика хвороб та інше. Здорова рослина краще перенесе сурову та холодну зиму й затяжну весну.

Восени потрібно підготувати троянди до зими. Однак, багато садівників допускають грубі помилки, що призводить до підмерзання, а іноді до загибелі рослин.

Що не можна робити.

Недозрілі пагони троянд не можна обрізати занадто рано.

Якщо в теплі й сонячні дні обрізати молоді недозрілі пагони троянд, це може спровокувати відростання нових молодих гілок. Але після будь-якої обрізки, потрібно протидезінфікувати зрізи зеленкою та намастити їх садовим варом.

Листя на кущах троянд не можна залишати.

Укрите зелене листя може активізувати інфекцію.

В сиру погоду не можна підгортати троянди вологим ґрунтом.

Коли стоїть довгий час волога погода, підгортати троянди безглуздо. Роблять це сухою землею та в разі встановлення погожої погоди. Важливо приготувати правильний склад суміші: це може бути перепрілий компост, пісок та торф.

Підгрібати кущі опалим з троянд листям.

Опалим листям не підгрібають кущі, щоб уникнути зараження інфекцією навесні. Але можна засипати кущі сухим листям з дуба, а зверху вкрити плівкою.

Плечисті троянди не укладають на голу землю.

Під кущами земля повинна бути сухою. Під батоги підкладають шматки пінопласту чи кладуть щільно між собою порожні пластикові пляшки.Не можна рано вкривати кущі троянд.

Троянда – холодостійка рослина. Коли приходять перші заморозки, не потрібно відразу вкривати її, а робити це потрібно коли припиняться осінні дощі та встановиться мінусова температура.

В морози не можна пригинати до землі гілки троянд.

При настанні морозних днів, стебла у троянд стають крихкими, ламкими при згинанні та можуть тріскатися, що призведе до їхнього інфікування.

Пригинати гілки троянд потрібно починати у вересні. Зв’язувати у пучки шпагатом та прив’язувати до кілків встромлених під кутом до основи куща.

Не можна вкривати кущі троянд поліетиленом чи руберойдом.

Важкий сніг може притиснути це укриття до землі, що може поламати гілки троянд. Таке укриття не має провітрювання, що є найважливішим фактором для доброї зимівлі.  Для укриття троянд використовують на тонких дугах лутрасил чи агроволокно. Не вкривають троянди й металевими баками чи відрами, вони притягують холод. Краще підсипати кущі снігом.

Навесні не можна розкривати рано троянди.

Їх розкривають навесні поступово, притіняючи від прямих променів сонця, щоб вони не почали рано пробуджуватись.

Як правильно доглядати за трояндами осінню, щоб наступного року гарно квітнули