Як правильно надавати першу допомогу. Інформація, яка може врятувати чиєсь життя

Надання першої невідкладної допомоги дуже важливо для порятунку життя. Однак, якщо зробити помилку під час реанімації, то можна тільки нашкодити. Тому, пропонуємо ознайомитися з найнебезпечнішими помилками.

  1. Не можна підіймати та переміщати жертв травм.

Якщо травма може супроводжуватися переломом хребта, то наслідки будуть невиправні. Тіло необхідно зафіксувати, тому краще дочекатися швидку допомогу.  1. Не можна діставати чужорідні предмети з рани.

Якщо витягти обломок з колотої рани, то може пришвидшитися кровотеча й людина загине від шоку. Таких пацієнтів потрібно негайно транспортувати до лікарні.

  1. Не можна проводити штучне дихання під час зупинки серця.

Якщо робити неправильно штучне дихання, то пацієнта не врятувати. Для цього потрібні відповідні навички. Краще робити непрямий масаж серця, натискаючи на грудну клітку з певними інтервалами.  1. Не можна розтирати обмороження снігом.

Таке розтирання може збільшити обморожену ділянку та призвести до ампутації. Краще перенесіть потерпілого у тепло, загорніть ковдрою та напоїть гарячим напоєм.

  1. Не можна самостійно назначати лікування.

Лікування може призначити тільки лікар після постановки діагнозу. Тому, таких пацієнтів необхідно терміново доставити до лікарні.

Будьте здорові!