Як правильно обрати орхідею в магазині. Це дуже важливо.

Поставтеся серйозно до кожного правила – і орхідея буде вас тішити роками.

У мене самої є багато орхідей і всі їх я вибирала користуючись цими порадами! Досі вони цвітуть і завжди здорові!

При найбагатшому різноманітності видів — до 35 тисяч (10% всіх рослин у світі), форм і забарвлень, всі орхідеї однакові за будовою: вони мають три чашолистка і три пелюстки, один з яких більший і яскравіший інших, іноді у формі чашки. Орхідеї бувають будь-якого кольору — навіть чорні та зелені, інформує Ukr.Media.

Запам’ятайте загальні правила:

Орхідеї продаються в будь-який сезон. Але це не означає, що 8 березня їм сподобається на морозі. Адже їхня батьківщина — тропіки! Купуючи орхідею, хоча б оберніть квітку в кокон з декількох шарів щільного паперу. Це убезпечить її від протягів і холодного вітру. А значить, не постраждають коріння, листя і бутони.

В супермаркетах орхідеї страждають через нестачу уваги. А ось у невеликих квіткових крамницях за ними доглядають краще. До того ж флорист назве точну назву рослини (фаленопсис, дендробіум, цимбідіум) і розповість, як доглядати. Але ідеальний пункт призначення — оранжерея. Так, розплідники вирощують квіти в умовах, наближених до природних. А ще там забезпечений грамотний догляд. Це запорука міцного здоров’я орхідеї.

Квітучі рослини — це красиво, але оманливо. Орхідея виснажується під час цвітіння. Фаленопсис, приміром, може цвісти кілька років, а потім загинути. Скільки йому ще жити і скільки його тримають на полиці, не відповість ніхто.

З іншої сторони, щоб зацвіло «дитинча», пройдуть роки. На щастя, є золота середина — знайти примірник з закритими бутонами. Так ви насолодитеся цвітінням сповна!

Біля полиці з орхідеями вивчіть субстрат. Кора повинна бути великою і не трухлявою, якщо це мох — сухим і пухнастим. Якщо умови мокрі (нещодавно був полив), в піддоні не повинно бути води. В цілому рослини повинні знаходитися в сухості і чистоті. Купувати орхідею краще в сухому субстраті. Так, їй легше дадуться переїзд і транспортування.

Коріння — це надважливо. Щільні, пружні і не мляві — це сигнал про хороше здоров’я. В сухої суміші вони мають світло-зелений колір, а у вологої — темно-зелений. Коричневі або сірі коріння — це погано.В ідеалі коренів має бути більше, ніж субстрату. Їх ніколи не буває багато! Якщо система трохи випирає назовні, все нормально. Якщо рослина в гірці рухлива, її нещодавно пересадили і вона ще не прижилася. Тому краще купувати ту, яка сидить щільно. Перевірте на око або обхопіть рослину біля стебла і обережно її посувайте (дуже обережно!).

Листя здорової орхідеї мають однакову форму, на дотик щільні і пружні, а на вигляд — рівномірно забарвлені. Якщо листя лисніють, мабуть, причина криється в забійній дозі підживлення. Рослина навряд чи зацвіте, і брати її не варто. Як і ті, які мають механічні пошкодження, плями, вм’ятини, бородавки або комахи

Підпора — останнє, на що треба дивитися. Не ній не повинно бути цвілі.

Поставтеся серйозно до кожного правила — і орхідея буде вас тішити роками. Так, і не викидайте бірку із зазначенням виду. Назва швидко забудеться. А вибирати добриво все одно доведеться.