Малинові кущі обов’язково потрібно підготувати до зимування, щоб влітку можна було насолоджуватися гарним врожаєм. Пропонуємо декілька порад, які допоможуть це здійснити.
- Обрізка кущів малини восени.
Необхідно зрізати всі бруньки окрім двох нижніх. Якщо залишити більше не обрізаних пагонів, кущі будуть рости повільно й принесуть мало плодів. Господарі котрі бажають отримувати меншу кількість ягід, але значно більшого розміру, повинні обрізати кущі на метровій висоті. Якщо залишити кущі розміром 1,5-2 метри й пригнути до землі, то малина буде дрібною, але у великій кількості.
- Обрізка кущів малини навесні.
Цей спосіб підходить для людей, які проживають в місцях де зими доволі теплі. У зв’язку з цим ґрунт не промерзає й передчасне обрізання кущів може спровокувати невчасну появу бруньок на кореневищі.
Деякі господарі здійснюють обрізку наступною весною, після першого врожаю. До того ж, навесні можна точніше роздивитися якість пагонів, які з них пошкодженні, засохлі й слабкі. При видаленні непотрібних погонів, повинні залишитися товсті нові стовбури, які мають висоту 10-20 см. Потрібно дотримуватися відстані між кущами 60 см.
- Рясний полив та змочування кущів.
Гарний полив та змочування забезпечить рясний врожай малини й вбереже кущі від засихання.
- Видалення листя з кущів восени.
В процесі видалення листя, потрібно бути дуже обережними й не пошкодити бруньки малини. Обов’язково потрібно прибрати листя, бо воно може загнити та створити не потрібну вологу біля кущів. Потім потрібно пригнути малину до землі, бажано нижче 50 см та зафіксувати дротом. Це допоможе не замерзнути малині під сніжним покровом.