Як правильно обрізати яблуню, щоб вона росла в ширину, а не в висоту, і давала багато плодів

Восени садівники обрізають слабкі та хворі гілки дерев. Також, слід видалити зайві молоді пагони, які загущають крону яблуні. Обрізку потрібно проводити правильно, щоб отримати гарний врожай.

Обрізка.

Спочатку потрібно прибрати зламані гілки з дерев. Обріжте великі гілки, а потім зайві дрібні. Під час процедури використовуйте спеціальний ніж або гострий секатор. Щоб зменшити крону, обріжте всі горизонтальні гілки.

Догляд за яблунею.

Гілки з багаторічних яблунь потрібно обрізати для омолодження дерева. Процедура проводиться при появі на дереві великої кількості зайвих гілок та коли зменшується врожайність.

З молодих дерев видаляють мінімальну кількість гілок. Обріжте пошкоджені з них, щоб надати кращої форми майбутньому дереву.

Обрізка забороняється.

Обрізка проводиться, коли закінчується термін вегетації, але до початку набухання нирок. Оптимальний час проведення процедури — восени. Навесні проводьте обрізку дуже обережно.

Обрізайте дерева в листопаді, до приходу перших заморозків, щоб рани встигли загоїтися. Обрізка навесні може завдати шкоди.

Нижні гілки.

Для правильної обрізки дерева потрібно прибрати гілки, що ростуть лише вгору та вниз, бо вони не дають плодів. Бічні гілки обрізають до пенька в 1 см — це збереже стовбур від утворення дупла. Однак, якщо залишити пеньок більше 1 см, він може стати розплідником хвороб.

Бережіть центральний стовбур. Він повинен бути вищим за верхні гілки на 25 см. Під час плодоношення, центральний стовбур буде нахилятися, тому зверху його слід підрізати.