Як правильно пасинкувати помідори в тепліці. Городникам на замітку

Пасинкування тепличних томатів – це невід’ємна частина догляду за овочевою культурою.

Способи формування:

В одне стебло.

Особливість даного способу формування томатів полягає в тому, що після розкриття 1-го суцвіття, пасинок розташований під ним, підлягає видаленню. Також, обривають й нижнє листя. Щотижня кущ необхідно оглядати на наявність відрослих пасинків та видаляти їх при виявленні.

У два стебла.

На першому етапі томати ростуть в одне стебло. Для того, щоб сформувати томати в два стебла, потрібно над 6-м листом залишити найпотужніший пасинок, а решту видалити. У міру свого зростання він стане повноцінним стеблом. На обох стеблах всі пасинки підлягають видаленню.

Періодичність пасинкування.

Пасинки слід видаляти протягом усього росту томатів. Залежно від сортових особливостей ця маніпуляція проводиться 1 раз в 5-10 діб.



Перший раз — перед посадкою розсади томатів в теплицю. Також, видаленню підлягає листя, розташоване на нижній частині стебла, яку занурюють в ґрунт.

Важливо! У всіх високорослих томатів перша квіткова китиця утворюється над 7 листом.

Техніка проведення.

Першими пасинки видаляють у зовні здорових та сильних кущів, а слабкі рослини залишають наостанок.

При використанні інструменту, його слід знезаражувати 3% розчином перманганату калію.

Пасинки легко видаляються вручну. Досить захопити двома пальцями молоду гілку зверху та прищипнути її.

Щоб знизити ймовірність травмування рослини при пасинкуванні, рекомендується залишати пеньок заввишки 1-2 см.

Найкращий час для проведення пасинкування — ранок сонячного дня, бо пагони легко виламуються та не завдають травми кущу.



Залежно від сорту.

Індетермінантні. Головна особливість таких сортів полягає в тому, що вони є високорослими та ростуть без обмежень. Як правило, досягають висоти від 2 до 4, а часом й 5 метрів. Такі сорти зазвичай формуються в 1 стебло. Для цього зрізається основне стебло над завершальною квітковою китицею, а зверху над нею залишають всього 2-3 листки.

Напівдетермінантні. Передбачити, коли зупиниться зростання томатів, неможливо. У зв’язку з цим повинно завжди бути запасне стебло. Коли верхівка припинить рости, резервне стебло у верхній частині, буде продовжувати розвиватися. Якщо ж кущ продовжить зростання після формування 8-ми китиць, то додаткове стебло видаляють.

Пасинкування томатів — найважливіша маніпуляція, яка дозволяє отримати максимальний урожай овочів. Воно скорочує термін дозрівання та зробить процес плодоношення більш тривалим.