Як правильно пересаджувати Півонії, та як за ними доглядати

Півонія зацвітає дуже рано, інколи навіть в травні. Цвіте довго, зачаровуючи всіх своєю неперевершеною красою. Але, щоб милуватися кожний рік квітучими півоніями, потрібно знати всі тонкощі по догляду за цією рослиною.

Півонія дуже чутлива до пересаджування й якщо зробити щось неправильно, то рослина може загинути.

Ідеальним варіантом пересаджування півонії є початок вересня. В цей час рослина активно відрощує відростки, які можна буде згодом пересадити на нове місце.

Підготовка довжиною у два тижні.

Перш ніж пересадити кущі півонії, потрібно підготувати посадкову ямку. Ґрунт повинен бути стійким та мати добру дренажну систему.Тому, за два тижні до пересадки, викопайте великі ями, глибиною не менше 0,5 метра, під потрібну кількість кущів. Насипте туди гальку дрібної фракції чи річкового піску. Потім наверх насипте половину відра піску змішаного з дерновою землею.

Або приготуйте наступну суміш:

  • Кісткове борошно 1 склянка;
  • Суперфосфат 50 гр.;
  • Деревний попіл 1 склянка;
  • Перепрілий гній 1 частина;
  • Торф 1 частина.

Змішайте всі інгредієнти між собою та покладіть у посадкові ямки, залийте зверху у кожну відро води та залишіть для просідання ґрунту. Покладіть кущі півонії у підготовлені лунки, засипте землею та вкрийте сосновими гілками, які збережуть рослину від весняних чи осінніх заморозків.

Правильна пересадка.

Зріжте верхню частину рослини, залишивши на поверхні сантиметрів 10 стебла. Землю навколо куща півонії підкопайте та добре полийте водою. Викопуйте кущі наступного дня за допомогою вил, бо лопатою можна пошкодити корені, тоді квітка може довго хворіти або навіть загинути.Корінь рослини після викопування очистьте від ґрунту, а якщо кислотність ґрунту висока, промийте його в розчині марганцівки. Але при весняному викопуванні, півонії прибирати землю з коріння не потрібно, а краще викопати її з найбільшою грудкою землі.

Розмістіть корені півонії всередині посадкової ямки, полийте її та присипте землею. Рослина повинна рости трішки нижче рівня землі у неглибокій ямці, де буде збиратись дощова або поливальна вода. Гілки та бруньки рослини не заглиблюйте сильно в землю, а лише на 5-7 сантиметрів.

В перший місяць кущі півонії будуть хворіти, тому максимально потрібно приділити їм увагу: регулярно поливайте, розпушуйте навколо куща ґрунт, а коли рослина піде в ріст, підгорніть її та підв’яжіть до опори.

Про сусідство на клумбі.

Садіть інші рослини на відстані 20 та більше сантиметрів від півонії.

Рослини повинні бути нижчі за розміром та квітами ніж кущ півонії, щоб не затуляли її.

Не садіть інші квіти поміж кущами півонії.

На одній клумбі садіть тільки один сорт півонії.