Як правильно підготувати насіння помідорів, щоб мати гарний врожай плодів.

Щоб виростити гарну розсаду, будь-якої городньої культури, спочатку потрібно мати якісне насіння.

Але мова їде про помідори, тому при правильній підготовці насіннєвого матеріалу помідорів до посіву в землю, можна отримати непоганий врожай плодів.

Є унікальний, перевірений багатьма городниками спосіб, як відібрати якісне насіння, оздоровити його та прискорити проростання:

 • сортуйте правильно та не збирайте насіння з гібридів, вони не зберігають свої якості;
 • вибирайте велике, правильної форми, не деформоване насіння.

Способи сортування насіння помідорів:

1 найпростіший спосіб: розкладіть тканину на підлогу, включіть вентилятор та на протязі сипте насіння з метрової висоти. Порожнє насіння полетить в сторону, а добре впаде на тканину, його й потрібно брати на посів.

2 спосіб: зробіть 3%-ний розчин солі та замочіть в ньому все зібране насіння помідорів. Неякісне, легке, пусте насіння вмить спливе на поверхню розчину. Те насіння, яке опустилось на дно розчину потрібно промити чистою водою та добре просушити, його й потрібно брати на посів.Спосіб як прискорити проростання та схожість насіннєвого матеріалу:

 • розкладіть на папір насіння помідорів та поставте на теплу батарею днів на 2-3. За допомогою прогрівання насіння підвищується енергія проростання та схожості. Також, може збільшитись кількість жіночих квітконосів на томатному кущеві. А це означає підвищення врожаю.

Помідори зазвичай уражаються грибковими хворобами і в першу чергу вона переходить із посадкового матеріалу. Тому, насіння перед тим як посіяти в землю потрібно знезаразити.

Декілька способів правильного знезаражування насіння помідорів.

Розчином марганцівки:

 1. Розчиніть 1 гр. марганцівки в 100-150 мл. чистої та теплої води. Розчин повинен бути блідо-рожевого кольору.
 2. Опустіть в нього насіння помідорів та тримайте хвилин 15-20.
 3. Опісля промийте насіння в чистій воді та добре просушіть.

Розчином алое.

 1. Декілька листків кімнатного алое покладіть до холодильника на 7 днів. Далі вичавіть з них сік.
 2. До чистого соку покладіть насіння та залиште так на добу.
 3. Опісля просушіть та садіть.

Кожен вирішує для себе сам, що йому робити пророщувати чи ні.Але якщо його замочити в розчин мідного купоросу та додати мікроелементи, то тоді відбувається значне прискорення появи сходів помідорів.

Декілька рецептів приготування настоїв для кращого проростання насіння:

 1. Візьміть 1 літр чистої води, розведіть 0.05 гр. борної кислоти та замочіть в ній насіння на 12 годин перед посадкою в землю;
 2. В 1 літрі чистої води розведіть 5 гр. харчової соди. Видержувати насіння в цьому розчині потрібно тільки перед посадкою;
 3. Замочіть насіння томатів в зольному настої, там сила силенна мікроелементів аж 30 видів нарахували. В 1 літрі води розчиніть столову ложку деревного попелу (золи) настояти дві доби. Далі до розчину додайте столову ложку коров’ячого посліду та все гарно перемішайте. Замочіть насіння помідорів на 5 годин. Садіть в підготовлений ґрунт.