Як правильно поливати розсаду, щоб вона добре росла та розвивалась

Поливати розсаду потрібно правильно, щоб вона добре росла та розвивалась.

  1. Вода для поливу.

Поливати водою з крана не можна тому, що в багатьох регіонах в неї додають хлор. Але можна, у домашніх умовах, пропустити воду через фільтр та дати їй прогрітися до кімнатної температури. Найкраща вода для поливу рослин вважається снігова чи дощова.

Спеціалісти рекомендують оптимальну температуру води для поливу розсади не менше 20 та не більше 25 градусів.

Холодна вода не підходить, бо завдяки їй може з’явитися коренева гниль на рослинах. Та й гаряча теж тому, що кисень при кипінні втрачається.

  1. Частота поливу.

Все залежить від етапу розвитку розсади.

Поки не з’явились перші сходи, потрібно зволожувати ґрунт один раз на день. Користуйтесь пульверизатором, щоб не було кірки на поверхні ґрунту. Після появи перших сходів два дні не поливати, щоб сіянці трохи зміцніли. Далі поливайте один раз на тиждень.При появі на рослинах 2-3 листочків, поливати потрібно частіше, але завжди слідкуйте за вологістю самого ґрунту. Для цього встроміть дерев’яну паличку в землю, щоб не перезволожити землю. Це може негативно вплинути на розсаду. Кількість вологи різним рослинам потрібна різна, наприклад: капуста та огірки потребують щоденного поливу, а перці, баклажани й томати набагато менше.

  1. Правильний полив.

Саджанці потрібно тримати на південній стороні підвіконня. Не перезволожуйте, щоб рослини не захворіли чорною ніжкою та іншими грибковими хворобами. На дні ємності потрібно покласти шар дренажу, щоб не було застою води. Пересихання ґрунту теж не сприяє кращому зростанню розсади.

  1. Полив в теплиці.

В теплиці саджанці рослин поливають під корінь, щоб вода не потрапляла на листя, бо це може викликати спалах фітофторозу. Поливати рекомендують по 2-3 літри води один раз на тиждень. Робити це потрібно вранці чи ввечері, далі провітрюють теплицю та розпушують ґрунт, щоб не утворилась кірка.

  1. Полив після пікіровки.

Пересаджування розсади по окремим ємностям є стресом, тому  не потрібно поливати її 5-6 днів, щоб краще укоренилась. Далі поливають за схемою.  1. Полив перед пересадкою у відкритий ґрунт.

Перед цією процедурою припиняють полив. Але за декілька годин до висадки розсади в землю, потрібно рясно полити, щоб не пошкодити корінці при пересаджуванні. Далі землю навколо рослини мульчують, щоб запобігти випаровуванню вологи з ґрунту. Поливати після пересадки рослин у відкритий ґрунт потрібно тільки через 10-15 днів.