Як правильно посадити та укоренити живці винограду на початку весни, щоб добре прижилися

Садівники рекомендують садити та укоріняти живці винограду починаючи у лютому. Щоб це правильно зробити, дотримуйтеся правил та секретів по укоріненню.

Заготівля живців.

Найкращий час для заготівлі живців — це осінь. У цей час лоза добре визріла, як результат має гарно вкоренитися.

Основні правила заготівлі.

Заготівлю проводьте у листопаді під час обрізання лози на зиму. Лоза має бути добре визрілою та мати товщину з кулькову ручку. Нарізайте так, щоб на лозі було не менше 3-4 пучків для подальшого повноцінного розвитку.

Для кращого зберігання, живці замочіть у воді на добу, потім висушіть, замотайте у газету та відправте на зберігання у льох або холодильник.

Щоб живці не засохли та не втратили вологи, обробіть кінчики розтопленим воском.

Якщо ви не встигли підготувати живці восени, то це можна зробити й у лютому, але може спіткати невдача з приводу підмерзлих бруньок взимку. Тому садівники рекомендують зрізані живці замочити у воді на деякий час, а потім вже укорінювати їх.

Підготовка живців у лютому.

Перш ніж вкорінювати живці, потрібно їх наситити вологою. Робиться це наступним чином. На живцях, за допомогою секатора, зробіть зверху та знизу надрізи. Потім опустіть їх повністю у відстояну воду на 2 доби.  Для пришвидшення процесу використовуйте природні стимулятори для росту, такі як мед чи алое.

Роль ґрунту для живців.

Ґрунт грає дуже важливу роль при вирощуванні живців. Садівники рекомендують використовувати звичайну землю, але з додаванням тирси та різних азотних добрив. У разі неправильно підібраного ґрунту, живець може загинути.

Способи укорінення.

Існує два способи укорінення. Перший — це пророщування у воді. Живці, що пустили невеликі корені, внаслідок довгого замочування, потрібно поставити у тепле місце для скорішої появи бруньок. Приблизно через місяць мають з’явитися корені.

Другий спосіб — це висаджування у ґрунт, відразу після замочування. Для цього методу потрібно низ живця заточити так, щоб він легко проходив у землю. При такому способі слід по одному садити живці.