Як правильно посадити та укоренити живці винограду на початку весни, щоб добре прижилися

Садівники рекомендують садити та укоріняти живці винограду починаючи у лютому. Щоб це правильно зробити, дотримуйтеся правил та секретів по укоріненню.

Заготівля живців.

Найкращий час для заготівлі живців — це осінь. У цей час лоза добре визріла, як результат має гарно вкоренитися.

Основні правила заготівлі.

Заготівлю проводьте у листопаді під час обрізання лози на зиму. Лоза має бути добре визрілою та мати товщину з кулькову ручку. Нарізайте так, щоб на лозі було не менше 3-4 пучків для подальшого повноцінного розвитку.Для кращого зберігання, живці замочіть у воді на добу, потім висушіть, замотайте у газету та відправте на зберігання у льох або холодильник.

Щоб живці не засохли та не втратили вологи, обробіть кінчики розтопленим воском.

Якщо ви не встигли підготувати живці восени, то це можна зробити й у лютому, але може спіткати невдача з приводу підмерзлих бруньок взимку. Тому садівники рекомендують зрізані живці замочити у воді на деякий час, а потім вже укорінювати їх.

Підготовка живців у лютому.

Перш ніж вкорінювати живці, потрібно їх наситити вологою. Робиться це наступним чином. На живцях, за допомогою секатора, зробіть зверху та знизу надрізи. Потім опустіть їх повністю у відстояну воду на 2 доби.  Для пришвидшення процесу використовуйте природні стимулятори для росту, такі як мед чи алое.Роль ґрунту для живців.

Ґрунт грає дуже важливу роль при вирощуванні живців. Садівники рекомендують використовувати звичайну землю, але з додаванням тирси та різних азотних добрив. У разі неправильно підібраного ґрунту, живець може загинути.

Способи укорінення.

Існує два способи укорінення. Перший — це пророщування у воді. Живці, що пустили невеликі корені, внаслідок довгого замочування, потрібно поставити у тепле місце для скорішої появи бруньок. Приблизно через місяць мають з’явитися корені.

Другий спосіб — це висаджування у ґрунт, відразу після замочування. Для цього методу потрібно низ живця заточити так, щоб він легко проходив у землю. При такому способі слід по одному садити живці.