Як правильно провести Святвечір і що потрібно зробити кожній жінці

Що потрібно зробити в Святвечір

Напередодні свята обов’язково потрібно сповідатися і причаститися, особливо це стосується жінок. Вважається, що жінка, яка сповідалася і очистила душу може приготувати страви, які подарують здоров’я всім домочадцям.

Вранці 6 січня слід провести прибирання в будинку, протерти пил, прибрати павутиння, протерти вікна і двері, викинути сміття і непотрібні речі.

У переддень Різдва вся сім’я сідає за стіл тільки після появи Віфлеємської зірки, до цього віруючим приймати їжу заборонено.

На столі за традицією має бути 12 пісних страв, 12 – за кількістю апостолів, серед яких обов’язково повинні бути: кутя, страви з капусти і гороху, риба, каша, випічка та узвар. Вважається, що першою в Святвечір потрібно спробувати кутю з медом і горіхами – це приверне у ваше життя здоров’я, щастя й удачу.

Перша страва, яку потрібно приготувати – кутя. За традицією, господиня будинку повинна приготувати її до того, як прокинуться домочадці, тоді в родині будуть здоров’я і благополуччя.

За стіл у Святвечір прийнято сідати в новому чистому одязі, а якщо ви випадково забруднилися, то переодягніться, інакше ризикуєте привернути в своє життя бідність.

Після вечірньої трапези потрібно сходить до церкви на різдвяну службу і помолитися про здоров’я близьких і рідних.

Напередодні Різдва прийнято колядувати, молодь вбирається і великою компанією з символами Різдва ходить по домівках і співає колядки.

Існує безліч різдвяних ворожінь, так як саме в цей день незаміжні дівчата ворожать на судженого, на свою долю і на кількість майбутніх дітей.

Обов’язково зробіть в цей день якийсь добрий вчинок, нагодуйте бездомного, перерахуйте гроші на лікування дитини або відвезіть подарунки багатодітній родині. Ваша щедрість і доброта не залишаться непоміченими.


Що заборонено робити в Святвечір?

Під час святкової вечері заборонено вживати спиртні напої.

Всі приготування необхідно завершити до 15:00, саме з цього часу в церкві починається служба.

У Святвечір утримайтеся від сварок, конфліктів і з’ясувань відносин.
Ні в якому разі не скупіться в цей день, особливо не відмовляйте тим, хто попросить у вас їжу.

Джерело