Як правильно робити внесення попелу під овочі, щоб був гарний врожай

Вже давно помічено, якщо додавати деревний попіл до торфу, перегною чи компосту, то корисна дія його на рослини більш ефективна. Додавати до гною його не варто, тому що гній має кисле середовище, а попіл лужне.

На ділянку для огірків, патисонів та кабачків, попіл вносять під перекопку по 1 склянці у розрахунку на один кущ. А при висадці розсадою по 1-2 ст. л. попелу, додають в посадкову ямку. У середині літа, перед розпушуванням ґрунту, розсипте на кожен погонний метр міжрядь по склянці попелу.
На грядку для помідорів, баклажанів та перців, попелу потрібно набагато більше: під перекопку, на кожен квадратний метр, потрібно 3 склянки попелу, а при висадці в ґрунт розсади, у посадкову ямку, ще склянку.На ділянку для капусти, під перекопку, дають 1-2 склянки попелу та ще склянку в посадкову ямку.

Опудріть попелом саджанці капусти, редьки та редису коли в них з’являться 2-3 справжні листочки. Опудрені попелом рослини хрестоцвітні блошки та капустяні мухи обходять стороною.

На грядку цибулі та часнику, під перекопку, сиплють 2 склянки попелу на квадратний метр.

На ділянку гороху, квасолі, салату, редиски та укропу, потрібно попелу 1 склянку на 1 кв. м. під перекопку.

Під перекопку ділянки для моркви, петрушки, редьки та столового буряку потрібно внести 2 склянки попелу на 1 кв. м.Картопля дуже полюбляє підживлення попелом. Його вносять під перекопку по 1 склянці на 1 кв. м. та по 2 коробки з під сірників у кожну посадкову ямку. 0,5 склянки попелу на 1 п. м. міжряддя вносять перед першим обгортанням, а при наступному та утворенні пуп’янків, вносять ще півсклянки.

В яких випадках не використовують деревний попіл?

Деревний попіл безперечно є універсальним та багатим корисними речовинами добривом, але його не варто застосовувати в таких випадках:

  • В суміші з азотними та фосфорними добривами;
  • Додавати до перегною та гною;
  • Додавати на лужні ґрунти з показниками вище ніж pH 7;
  • Не сипати в саме коріння рослин, а добре перемішувати його з землею;
  • Підживлювати рослини, які люблять кислий ґрунт;
  • Підживлювати сіянці до поки не з’являться 3 справжні листочки.