Як правильно садити полуницю у листопаді, щоб вже у наступному році збирати врожай

Щоб посадити полуницю восени, потрібно правильно обрати місце, саджанці та взяти до уваги інші фактори.
Фахівці навели приклади типових помилок під час посадки.

По-перше, кущі висаджують за місяць до приходу морозів. В іншому випадку рослини не встигнуть пустити коріння. Якщо корені будуть слабкими, полуниця не переживе зиму. В середній смузі полуницю саджають на початку вересня. В холодних регіонах посадка здійснюється наприкінці серпня.
В південному регіоні посадку проводять в жовтні.

Не підготовлена ділянка.

Дуже важливо правильно підготувати ділянку для посадки. Не потрібно економити енергію та сили на підготовку. Також, слід дотримуватись термінів. Добрива додають за місяць до посадки. Для цього ділянку очищають від бур’янів та перекопують. Також, додають 10 літрів компосту або перегною на 1 м. кв. Можна використовувати спеціальні препарати, замість органічних добрив. Це може бути фітоверм або трихофлора.
Глинистий ґрунт розбавляють піском для пухкості. В ґрунт з підвищеною кислотністю додають доломітове борошно або тирсу.

Глибока посадка.

Деякі садівники вважають, що коріння, яке знаходиться близько до поверхні землі, взимку замерзне. Однак, якщо центр розетки буде глибоко в ґрунті, кущ буде гнити та загине.
Не варто глибоко садити полуницю. Якщо боїтесь, що саджанці замерзнуть, можна замульчувати кущі шаром в 14 см. Для цього підійде солома, тирса або листя.
Навесні мульчу прибирають, щоб кущі не пріли та не гнили.

Відмова від мінеральних добрив.

Органічні добрива важливі, але не потрібно забувати й про мінеральні. Їх додають через 14 днів після посадки. Підійде розчин з суперфосфату 50 гр., сірчанокислого калію 15 гр. та 10 літрів води. Можна додати настій з деревного попелу 1 склянка на 10 літрів води.

Вузькі лунки.

Окремі корінці не повинні загинатися. При утворенні лунок, потрібно враховувати, що корені повинні вільно в них поміщатися. Тому, їх роблять з запасом. Якщо кореням буде тісно, полуниця не приживеться.