Для того, щоб виростити та отримати здоровий й багатий врожай капусти, скористайтесь порадами знаних садівників.
- Щоб не заводилися личинки, які пошкоджують кореневу систему капусти, зробіть наступне. Засипте в посадкові ямки перепрілий перегній, додайте 1 ст. л. шкаралупи з курячого яйця, 1 ст. л. деревного попелу, 1 ч. л. суперфосфату та 1 ч. л. порошку гірчиці. Перемішайте та полийте гарячою водою, в якій розчиніть марганцівку. Коли посадкові ямки охолонуть, висадіть розсаду.
- Мульчуйте грядки перегноєм, щоденно поливайте 3-4 дні поспіль, а потім через 3-4 дні.
- При похолоданні чи заморозках, прикрийте саджанці п’ятилітровими фляжками з-під питної води, попередньо обрізавши дно.
- Через 14 днів полийте рослини азотним добривом: на 10 літрів води 1 ст. л. – лийте по 0,3 літра на рослину.
- Наступні 2 тижні поливайте капусту суперфосфатом: 2 ст. л. замочіть у гарячій воді на 24 години, час від часу помішуючи, щоб суміш не стала густою. Далі змішайте з 10 літрами води та поливайте по літру розчину на рослину.
- Кожні 14 днів поливайте настоєм коров’яку.
- На протязі вегетаційного періоду капусти, полийте один раз: молібденом та бором, щоб зав’язались великі головки, а біля коренів посипте пилом тютюну чи попелом.
- Від шкідників та гусені обприскайте настоєм лушпиння цибулі та часнику. Також можна порозвішувати на нижні листя капусти чи покласти навкруги пасинки від помідорів. Обприскайте ще таким розчином: 2 ст. л. гірчиці на 10 л. води, додайте 1 ч. л. червоного пекучого або чорного перцю та 1 ст. л. рідкого господарського мила.
- Від метелика-білявки: вбийте дерев’яні кілочки на ділянці з капустою, прибийте на них склянки з-під йогурту та наклейте на них самоклеючу стрічку зеленого кольору.