Як правильно садити та доглядати за капустою, щоб вона давала гарний врожай

Для того, щоб виростити та отримати здоровий й багатий врожай капусти, скористайтесь порадами знаних садівників.

  1. Щоб не заводилися личинки, які пошкоджують кореневу систему капусти, зробіть наступне. Засипте в посадкові ямки перепрілий перегній, додайте 1 ст. л. шкаралупи з курячого яйця, 1 ст. л. деревного попелу, 1 ч. л. суперфосфату та 1 ч. л. порошку гірчиці. Перемішайте та полийте гарячою водою, в якій розчиніть марганцівку. Коли посадкові ямки охолонуть, висадіть розсаду.
  2. Мульчуйте грядки перегноєм, щоденно поливайте 3-4 дні поспіль, а потім через 3-4 дні.
  3. При похолоданні чи заморозках, прикрийте саджанці п’ятилітровими фляжками з-під питної води, попередньо обрізавши дно.
  4. Через 14 днів полийте рослини азотним добривом: на 10 літрів води 1 ст. л. – лийте по 0,3 літра на рослину.
  5. Наступні 2 тижні поливайте капусту суперфосфатом: 2 ст. л. замочіть у гарячій воді на 24 години, час від часу помішуючи, щоб суміш не стала густою. Далі змішайте з 10 літрами води та поливайте по літру розчину на рослину.
  6. Кожні 14 днів поливайте настоєм коров’яку.
  7. На протязі вегетаційного періоду капусти, полийте один раз: молібденом та бором, щоб зав’язались великі головки, а біля коренів посипте пилом тютюну чи попелом.
  8. Від шкідників та гусені обприскайте настоєм лушпиння цибулі та часнику. Також можна порозвішувати на нижні листя капусти чи покласти навкруги пасинки від помідорів. Обприскайте ще таким розчином: 2 ст. л. гірчиці на 10 л. води, додайте 1 ч. л. червоного пекучого або чорного перцю та 1 ст. л. рідкого господарського мила.
  9. Від метелика-білявки: вбийте дерев’яні кілочки на ділянці з капустою, прибийте на них склянки з-під йогурту та наклейте на них самоклеючу стрічку зеленого кольору.