Як правильно сіяти, та чим підживити буряк, щоб був гарний врожай

Щоб мати гарний врожай столового буряку, дотримуйтесь кількох нескладних правил підготовки та посіву його у відкритий ґрунт.

Правила підготовки ґрунту до посіву буряків.

Проводять підготовку ґрунту восени.

Якщо земля піщана, внесіть в неї тваринний перегній чи готовий компост у пропорції: 1 відро на 1 кв. м. площі та сюди ж додайте по 1 ст. л. сульфату калію та суперфосфату.

Якщо важкі глинисті ґрунти, то на 1 кв. м. додатково додайте 5 кг піску та 10 кг торфу.

Якщо висока кислотність ґрунту, внесіть доломітове борошно на 1 кв. м. 200-400 гр. чи вапно на 1 кв. м. 200-400 гр. — для піщаного, а для суглинків та глинистої землі — на 1 кв. м. 300-600 гр.

Навесні можна, також, підготувати під перекопку ділянку.

Внесіть: торфу — 5 кг, компосту двохрічного — 3-3,5 кг, попелу — 2 склянки. Замість попелу внесіть: суперфосфату — 1 ст. л., сульфату калію — 1 ч. л., сечовини 1 ч. л. чи комплексне мінеральне добриво — 1 ст. л., змішавши його з грубозернистим піском — 200-250 гр. Свіжий гній, категорично, вносити не можна. Далі перекопайте ґрунт на глибину 15-20 см, вирівняйте ділянку та зробіть декілька борозен на відстані 30 см одна від одної та глибиною 3-4 см.

Підготовка насіння до посіву.

Щоб буряки зійшли швидко, замочіть насіння у воді при температурі 25-30° С та витримайте дві доби. Воду міняйте два рази на день.

Також, можете проростити насіння буряку на вологій серветці на протязі 2-3 днів при температурі 20° С та постійно не забувайте зволожувати серветку.

Правила посіву насіння буряків на розсаду.

Посів насіння розпочинайте у середині квітня. Для цього можете придбати готовий магазинний ґрунт, а краще приготуйте його власноруч. Візьміть дерну чи землю із саду, піску, торфу, перегною чи готового компосту у пропорціях 2:1:4:2. Все добре перемішайте та додайте 0,5 л. деревного попелу на 5 л. цієї ґрунтової суміші. Просійте та пропарте у пароварці на протязі години або полийте Фітоспорином за інструкцією. Далі насипте ґрунт у невеликі короба, злегка ущільніть, розкладіть насіння, верх засипте цим же ґрунтом, шаром у 1 см та полийте з пульверизатора. Накрийте короба поліетиленовою плівкою, поставте у тепле та світле місце з температурою 18-20 ° С.

Коли з’являться сходи, загартуйте їх при температурі 14-16 °С, а через декілька тижнів підживіть комплексним добривом: Фертика, Малишок, Здоровань.

Як тільки у сіянців з’являться 2-3 справжні листочки, пересадіть їх у відкритий ґрунт. Вважають, що за таким способом, врожай буряків можна отримати на місяць раніше ніж традиційним.

Правила посіву насіння у відкритий ґрунт.

Для цього ґрунт повинен прогрітися мінімум до 10° С. У середній смузі ранні сорти сіють в середині травня, а на початку червня сіють середньостиглі та пізні.

Насіння пізнього сорту не варто сіяти раніше, тому, що коренеплоди виростуть дуже жорсткими та твердими.

Підготовані борозни добре полийте, покладіть у них насіння буряків на відстані 4-5 см для однопаросткових сортів та 8-10 см для інших. Борозни засипте ґрунтом, замульчуйте перегноєм або торфом та ущільніть. При похолоданні та загрозі поворотних заморозків, укрийте ділянку агроволокном.

При дотриманні усіх правил посіву буряку, через тиждень зможете отримати перші сходи буряку.