Як правильно сушити гриби, та які найкраще підходять для цього. Беріть на замітку

Найкращий спосіб зберегти гриби надовго — це засушити їх. Сушені гриби можна додавати в супи, каші, піци та інші страви.

Пропонуємо дізнатися, як та де сушити гриби на зиму.

Які гриби підходять для сушіння?

Не всі гриби можна сушити, бо не всі мають щільну структуру, яка не розпадеться після обробки.

Отже, сушити можна підберезники, білі гриби, опеньки, підосичники, моховики, маслюки та лисички.

Для сушіння потрібно вибирати цілі та не пошкоджені плоди, які необхідно розрізати на однакові скибочки товщиною не більше 1 см. Однак, слід зауважити, що такі гриби, як моховики та маслюки можуть розкришитися після сушіння, тому їх бажано нарізати більшими скибочками. Для рівномірного просушування грибів, потрібно уникати попадання води на них.

Як сушити гриби в духовці?

Гриби потрібно ретельно помити, нарізати скибочками та розкласти на решітку в один шар. Сушити гриби в заздалегідь розігрітій духовці до 60-70°C, з відкритими дверцятами для випаровування вологи та постійної циркуляції повітря.

Якщо є спеціальна металева овочева сушарка, то можна нею скористатися. В лоток або сито слід викладати товстим шаром 3-4 см. скибочки грибів та відправити в духовку.

Спочатку гриби потрібно в’ялити при загальній температурі 40-45 °C на протязі 2-3 годин, а потім сушити, поступово збільшуючи температуру до 60-70 °С, якщо це печериці, або до 50-55 °C, якщо це зморшки та строчки.

Як сушити гриби в електросушарці?

Попередньо помиті та нарізані гриби розкласти на лотки сушарки. Час сушіння залежить від виду та розміру грибів, товщини скибочок, потужності електросушарки та кількості наявних лотків. Зазвичай, гриби в електросушарці сушать на протязі 8 годин при температурі 40 градусів.   Важливо, під час сушіння, гриби потрібно перевертати, регулярно перевіряти на готовність, а також, міняти місцями лотки. Головне уникати пересушування, інакше гриби втратять свій унікальний аромат.

Готові сушені гриби потрібно зберігати в темному приміщенні в контейнерах або пакетах.

Як сушити гриби на балконі на нитці?

Різні види грибів потрібно сушити на окремих нитках, бо кожен вид має свій характерний смак, аромат та колір. Перед тим, як сушити гриби, їх потрібно помити, ніжки порізати на середні кружальця, а шапки — на половинки. Якщо гриби невеликі, їх можна розрізати навпіл, а якщо великі — на пластинки.

Підготовлені гриби потрібно нанизати через голку на товсту та міцну нитку. Відстань між грибами повинна бути близько 2-3 см. Нитки з грибами слід розвішувати в теплому, сухому та добре провітрюваному приміщенні. Сушити над газовою плитою або біля опалювальних приладів не можна.

Як сушити гриби на сонці?

Сушити гриби на сонці потрібно в найспекотніші дні протягом одного тижня. Для запобігання потрапляння різних комах та сміття, гриби потрібно накрити марлею.

При можливості гриби спочатку можна підсушити на сонці, а потім досушити в духовці. На ніч гриби слід занести в приміщення, щоб ранкова роса та раптовий дощ не намочив їх.