Як правильно святкувати Різдвяні Свята: що потрібно робити з 6 по 19 січня

З 6 по 19 січня, православні християни відзначають Святки. Це святкові вечори, які окутані великою кількістю ритуалів, прикмет та забобонів.

Народні прикмети та звичаї на Святки.

6 січня.

Це Різдвяний святий вечір, який проводять в родинному колі. Святковий стіл складається з дванадцяти пісних страв, на чолі якого кутя та узвар або кисіль з сушених ягід та фруктів.

Ніч з 6 на 7 січня.

Це ніч Коляди. Люди ходять по оселях, колядують та приносять достаток, успіх й щастя. Колядників обов’язково запрошують та пригощають різними частуваннями.

За народними повір’ями, ця ніч приносить сни, які дуже скоро справдяться.

7 січня.

7 січня святкують Різдво Христове. Збираються родичі та накривається пишний й неймовірно смачний святковий стіл. Багато різноманітних страв на столі — це запорука достатку та добробуту в оселі. Один виняток – це алкогольні напої, вони притягують проблеми та невдачі на протязі всього року. Дозволяється тільки трішки церковного вина.

13 січня.

В цей день молодь наряджається та ходить по домівках. Вони щедрують та бажають господарям щастя й добробуту. Натомість їх пригощають смаколиками або дають гроші.

14 січня.

На старий Новий рік, чоловіки ходять по оселях та засівають зерном. Це приносить гарний врожай та достаток господарям. Зерно прибирають не раніше наступного дня, щоб грошова енергія залишилася в домі.

17 січня.

Цього дня необхідно нагодувати пташок хлібними крихтами та зерном. Вони поїдять та позбавлять того, хто годує від невдачі та проблем на цілий рік.

18 січня.

Святий вечер перед Водохрещем, який потрібно провести в спокійній атмосфері. На протязі всього дня необхідно поститись. В 12 годин ночі треба винести на вулицю відро з чистою водою та залишити його там не закриваючи.

19 січня.

В цей день відзначають велике свято Хрещення Господнє. Воду заносять з вулиці в будинок та роблять декілька ковтків. Потім потрібно окропити нею весь будинок, щоб очистити та захистити оселю від нечисті. Коли вода прогріється, потрібно використати її для обливання та купання – це очистить енергетику від негативу.

19 січня необхідно дотримуватися строгого посту, щоб не накликати на себе неприємностей.

Веселих Вас Свят!