Як правильно, та чим підживити смородину восени, щоб гарно вродила наступного року

Восени потрібно підживити смородину та аґрус. Осіннє підживлення має велике значення для рослин. Вони повинні закласти майбутній врожай та накопичити сили для того, щоб добре перезимувати.

Осіннє підживлення кущів аґрусу.

Після збирання врожаю, рослину потрібно підгодувати, але спочатку обрізати старі та сухі гілки, перекопати землю під ними та внести під перекопку добриво — суперфосфат. На кущ норма витрати становить 1-2 ст. л., його потрібно добре перемішати із землею. Суперфосфат допоможе рослинам в боротьбі з грибковими захворюваннями та морозами.Потрібно, також, в цей період ще внести на 1 кв. м. 15-20 грамів сірчанокислого калію або 1 кг деревного попелу. Популярним є й тваринний перегній, який вносять до відра під кущ.

Дехто успішно комбінує добриво, беручи по 8-15 кг перепрілого перегною та 40 грамів сульфату калію. Перегній можна використовувати в якості мульчуючого матеріалу.

Органічне добриво, також, застосовують для підживлення агрусу. Розводять у воді в пропорції 1:15 курячий послід чи розчин коров’яку — 1:10.Підживлення смородини добривами восени.

Смородину підживлюють наприкінці вересня. Це повинні бути фосфорні та калійні добрива. Вносять в пристовбурове коло 15 грамів сірчанокислого калію та 30 грамів суперфосфату. Добре відкликаються в цей період рослини на підживлення курячим послідом під перекопку. Норма на 1 кв. м. — 0,8 кг чи розведений у воді в співвідношенні 1:15, але поливають ним тільки міжряддя. Підживлюючи рослини, не можна забувати про полив, щоб запобігти опікам коренів рослин добривом.

В жовтні вносять під кущ смородини по піввідра перегною.

Непогано працює комплексна підгодівля. Норма розрахована на кущ: перепрілий перегній — 10-15 кг, суперфосфат — 60 грамів та калійна сіль — 40 грамів.Можна обробити кущі смородини таким розчином: розчиняють у 10 літрах води борну кислоту — 3 грами, перманганат калію — 5 грамів та мідний купорос — 40 грамів.

За народним методом підживлюють смородину настоєм із картопляних шкірок. На літрову банку підсушених шкірок заливають 10 літрів киплячої води, прикривають кришкою та залишають остигати. Поливати цим настоєм потрібно викопані по колу крони куща борозни.