Як правильно та коли збирати насіння з огірків, щоб завжди мати своє

Більшість городників віддають перевагу власноруч зібраному насінню. Звичайно, придбати в магазині вже готове – це зручно, але навіщо витрачати кошти, якщо можна зібрати насіннєвий матеріал огірків конкретного сорту.

Пропонуємо дізнатися, як правильно зібрати насіння з огірків, щоб в наступному році отримати щедрий врожай.

Чи можна збирати насіння з гібридів огірків?

З гібридних сортів огірків не можна збирати насіння. Річ у тім, що посадивши його, виростуть зовсім інакші за смаком та якістю огірки, ніж ті, які сподобались у материнській рослині.

Також, не можна збирати насіння з гібридів огірків першого та другого покоління. Ці позначки вказують виробники на упаковках. Тому, перед покупкою, варто звертати на це увагу.

Однак, деякі городники, вирощуючи гібридні огірки й використовують метод схрещування декількох сортів. Після цього, плоди зберігають сортові якості лише в першому поколінні. А якщо, у наступному році посадити повторно, то вони вже втратять такі ж самі властивості.

З яких огірків можна збирати насіння?

Насіння потрібно збирати з сортових огірків жіночого типу – 4 насіннєві камери. Такий насіннєвий матеріал дасть чудовий врожай з очікуваними властивостями та смаковими якостями. А от збирати насіння з огірків чоловічого типу не варто, бо більшість є пустоцвітами, які не принесуть врожаю.

Дізнатися стать огірка можна за наявних граней, які вимальовуються по всій поверхні плода.

Як правильно збирати насіння з огірків?

Збирати насіння потрібно з великих, зрілих та м’яких огірків, які мають жовто-коричневий колір й сухий хвостик. Якщо огірки самі відпадають від лози – це найкраща ознака повної зрілості плода та його насіння.

Отже, щоб правильно зібрати насіння, зрілий огірок потрібно розрізати поперек, відрізати з обох боків кінчики від 2 до 4 см. та викинути їх. Далі, вийняти столовою ложкою м’якоть разом із насінням. Потім перебрати його, покласти в миску, залити водою, накрити марлею, залишити на 1-2 дні в темному та теплому приміщенні.

Через 1-2 дні, в миску необхідно долити води, накрити зверху кришкою та добре потрусити, щоб на поверхню води спливло слабке та порожнє насіння, яке необхідно викинути. Процедуру слід повторювати кілька разів.

Здорове насіння, що залишилося, потрібно покласти в сито та промити під проточною водою. Після цього, його добре просушити за допомогою паперових рушників або сухої, чистої тканини та розкласти в один шар на картонному папері чи фанерній дошці. Потім, насіння віднести на вулицю, щоб воно повністю просохло на свіжому повітрі. На ніч, його краще занести в тепле місце, щоб раптовий дощ не намочив їх або, щоб воно не померзло.

Взагалі-то, насіння можна досушити в теплому та добре провітрюваному приміщенні.

Під час сушіння, насіння потрібно періодично перемішувати та перетирати в руках. Ці маніпуляції допоможуть позбутися захисної плівки на насінні, яка може перешкоджати майбутньому зростанню.

Загальний термін просушування насіння близько 7 днів.

З одного великого огірка можна отримати приблизно від 10 до 15 гр. якісного та здорового насіння.

Сухий насіннєвий матеріал потрібно зберігати в лляних або полотняних мішечках, паперових пакетах чи конвертах.

Як правильно та коли збирати насіння з огірків, щоб завжди мати своє