Як правильно вибрати насіння, щоб мало гарну схожість та давало великий врожай

Якісний насіннєвий матеріал є запорукою гарного та багатого врожаю.

Помилки при виборі насіння.

  1. Яскраві пакетики насіння.

Це дешевий піар хід, для привертання покупців. Але за яскраву картинку доводиться сплачувати зайві кошти. Насіння, яке продається в простих чи поліетиленових пакетах, за якістю нічим не відрізняються від яскравих, а іноді ще й краще на схожість.

  1. Необґрунтована економія.

Але дуже дешеве насіння, у простих пакетиках, також має сумнівну якість. Краще брати насіння за середньою ціною.  1. Вибір по картинці.

Картинки на пакуванні не завжди відповідають дійсності. Дуже часто результат не задовольняє очікування. Тому, потрібно отримати консультацію у продавця чи скористатися анотацією на пакеті.

  1. Недооцінене дражоване насіння.

Воно коштує набагато дорожче, але має дуже добрий результат. Схожість такого насіння відмінна, бо воно вже пройшло передпосівну підготовку, в нього закладено захист від шкідливих комах, різних хвороб та додане підживлення, щоб рослина взяла відразу силу для доброго зростання. Його можна відразу сіяти у вологий ґрунт.

  1. Насіння вибране без урахування кліматичних умов.

Вибір насіння потрібно здійснювати за умови, що сорт районований до потрібних кліматичних умов. Звичайно, можна експериментувати з новинками, але не потрібно для цього відводити велику площу грядки.  1. Позапланові покупки.

Яскраві полиці з насінням, спонукають до незапланованих та марних покупок, особливо під час сезонних розпродажів.

  1. Насіння про запас.

Багато овочевого насіння мають короткий строк зберігання, особливо якщо пакет вже був розкритий. Про запас можна купувати насіння 25% від потрібного.

  1. Гібриди для насіння.

Гібридні сорти овочів не підходять для збору насіннєвого матеріалу. Вони не наслідують материнські якості овочів. Тому, не потрібно проводити експеримент та не витрачати на це свій час.  1. Незадовільна якість насіння.

Потрібно перевіряти не тільки виробника насіння, а й продавця. Записуючи всі відомості, при придбанні насіння, можна уникнути багатьох неприємностей. Штампи, термін придатності, чіткість фотографії дуже важливі при перевірці якості насіння.

  1. Перевага новинкам та екзотиці.

Для нових сортів потрібно відвести спеціальну ділянку, щоб можна було відібрати найкращі сорти.