Як правильно вирощувати петунію з насіння, щоб розсада була міцна та здорова

Посів насінням розкішних квітів петуній є простою та звичайною справою.

Не важливо в яку тару сіяти петунію, головною умовою є те, щоб шар ґрунту в ній був глибиною не більше 3-4 см. Наповніть ємність родючою землею, трішки утрамбуйте її та зробіть на поверхні борозни. Для цього візьміть звичайну шкільну лінійку, заглиблюйте її в землю на глибину 3 мм не більше й на відстані 3-4 см одна від одної.

Потрусіть їх дрібним піском чи деревним попелом та розкладіть в борозни насіння петуній на відстані 1,5-2 см. Після притрусіть всю поверхню невеликою кількістю річкового піску, щоб він ледь прикрив насіння. Такий пісок добре тримає вологу й перешкоджає зараженню майбутньої молодої розсади чорною ніжкою. Полийте землю за допомогою розпилювача, щоб не перезволожити її та не спливло дрібне й легке насіння петуній. Після прикрийте тару щільно плівкою чи звичайним склом та перенесіть її в іншу ємність, де встановіть температуру 22-25°С. Залишається тільки чекати сходів. Після їх появи дістаньте тару з міні теплички, приберіть з неї плівку, але не відразу. Час від часу відкривайте та прикривайте її, поки розсада не звикне до умов приміщення в якому вона буде рости. Далі трішки знизьте температуру, встановіть додаткове освітлення та продовжуйте вирощувати петунію на підвіконні.

Пікіровку проведіть через 25 днів від перших сходів розсади. Тому, було б непогано розпікірувати розсаду петуній в одноразові стаканчики чи у звичайні касети, які перед тим наповніть родючим ґрунтом.

Через 2-2,5 місяці, при сприятливих погодних умовах, висадіть молоді кущики петуній на клумбу чи в кашпо, а можна в спеціальні ящички на балконі.