Як правильно вносити попіл восени, щоб покращити родючість ґрунту у наступному році

Восени на городню ділянку вносять попіл разом з компостом або перегноєм. Також, його можна просто розпорошити в сухому вигляді по поверхні ґрунту.

Попіл підвищує кислотність ґрунту, що має позитивний вплив на ріст та розвиток рослин. Також, він містить фосфор, калій, магній, залізо та інші мікроелементи, що потрібні для якісного живлення культур. Попіл робить ґрунт пухкіше. Також, надає захист від хвороб та шкідників – грибку, борошнистої роси, попелиці, колорадського жука та інших.

Правила внесення попіл.

Змішайте попіл з компостом або перегноєм в співвідношенні 1:10 та рівномірно розподіліть по ділянці перед зимою. Така підгодівля підійде для важкого та кислого ґрунту.

Можна розсипати попіл по поверхні ґрунту після збору врожаю та злегка вкопати в землю. Це підійде для нейтрального та легкого ґрунту.

Розведіть попіл у воді в співвідношенні 1:10 та полийте рослини в кінці сезону. Таке підживлення підійде для будь-якого типу ґрунту.

Попіл для підгодівлі.

В якості добрива краще використовувати попіл з деревини, соломи, листя або паперу. Не можна вносити його від вугілля, нафти, гуми або пластику. В них містяться шкідливі речовини, які нашкодять рослинам та ґрунту.

Кількість попелу.

Скільки попелу вносити залежить від типу ґрунту та рослин, що вирощуються на ділянці. На 1 м. кв. достатньо 100-300 грамів попелу.

Не потрібно вносити надто багато, щоб не було надлишкової кількості кальцію та солей в ґрунті. Це матиме негативний вплив на рослини.

Терміни внесення попелу.

Попіл вносять на ділянку в будь-яку пору року. Однак, найефективніше робити це саме восени, коли ґрунт потребує живлення та відновлення.

Попіл вноситься восени за місяць до приходу заморозків.

Попіл є дуже простим та доступним добривом, що покращує якість ґрунту й підвищує рівень врожайності. Це добриво вноситься різними способами. В ньому міститься велика кількість корисних мікроелементів. Також, попіл захищає рослини від хвороб та шкідників.